Latvijas jaunais šorttrekists Roberts Zvejnieks Phjončhanas olimpisko spēļu ceturtdaļfināla pēdējā aplī nobijies, ka daudz atpaliek no līdera, un tas šoreiz liedzis sasniegt pusfinālu, uzskata izlases trenere Evita Krievāne.

Kā vēstīts, Zvejnieks vien finiša taisnē izlaida vietu olimpisko spēļu 500 metru distances pusfinālā.

Ceturtdaļfinālā Zvejnieka skrējienā izteikts favorīts bija ķīnietis Vu Daidzjins, kurš jau priekšsacīkstēs sasniedza jaunu olimpisko rekordu, bet ceturtdienas skrējienā sasniedza pasaules rekordu. Vēlāk finālā ķīnietis rekordu uzlaboja vēlreiz.

“Brauciens bija ļoti labs līdz pēdējam aplim. Viss bija ideāli, jo noritēja kā plānots. Puiši aiz Roberta sāka nervozēt, bet uzskatu, ka pēdējā aplī Zvejniekam ieslēdzās apziņa: “Ak Dievs, esmu no ķīnieša jau tik tālu!”,” uzskata Krievāne. “Ķīnietis gāja uz pasaules rekordu, kamēr Roberts saskuma, ka atpaliek tik daudz. Viņam sāka rasties šaubas. Vismaz es tā domāju.”

Pēc starta tieši ķīnietis un Zvejnieks izvirzījās pirmajās divās vietās un distances vidū latvietim pār trešo vietu bija samērā liels pārsvars. Tomēr distances beigās tas strauji saruka un pēdējā taisnē viņu apsteidza mājinieks Hvans Dehons.

“Ķīnas sportists jau no sākuma gāja uz jaunu pasaules rekordu, kas nav labots daudzus gadus, tādēļ brauciens bija ļoti ātrs. Tas var iedot sajūtu: “Ai, es jau netieku līdzi.” Tobrīd korejietis to izmantoja un ieskrējās, izcīnot otro vietu,” secināja kādreizējā Latvijas olimpiete. “Nedomāju, ka iemesls varētu būt pieredzes trūkums. Vairāk tas varētu būt debijas olimpiskajās spēlēs dēļ. Viņš pirmo reizi bija šādā vidē. Tas ir labs pamats nākamajām olimpiskajām spēlēm, jo uz Pekinu varam cerēt, ka rezultāti būs krietni augstāki.”

Zvejnieks uzrādīja desmito ātrāko ceturtdaļfinālu laiku, bet olimpisko spēļu noslēgumā viņš tika klasificēts desmitajā pozīcijā.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm.

“Jāturpina iesāktais. Šajā programmā Zvejnieku trenējam vien nepilnus divus gadus,” pauda Krievāne. “Olimpiskajā kvalifikācijā piedalās ap 200 sportistu, bet spēlēs iekļūst tikai 60. Mums tas ir vērā ņemams sasniegums, turklāt uz šejieni atvedām divus sportistus, un viņi nostartēja ļoti augstā līmenī. Gatavojam stafetes komandu, kas pašlaik mājās trenējas pasaules junioru čempionātam. Ar to ir mērķis startēt Pekinas olimpiskajās spēlēs.”

Autors: LETA / Foto: AFP/LETA