Ventspils domē strādājošie opozīcijas deputāti uzskata, ka valsts augstākās amatpersonas nedrīkst būt pielaidīgākas Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča jautājumā nekā attiecībā pret citiem, taču vienlaikus sagaida arī to, ka beidzot parādīs politisko gribu un pievērsīsies arī situācijai Ventspils pilsētas pārvaldē, kuru joprojām vada smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs. Šādu viedokli pauž Ventspils domes opozīcijā strādājošās deputātu apvienotās grupas vadītājs Ģirts Valdis Kristovskis.

Mēs neuzskatām, ka Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai un citiem politiķiem attiecībā pret Latvijas bankas prezidentu un viņa darbību vajadzētu būt pielaidīgākiem nekā citkārt. Tomēr mēs ceram, ka, izvirzot prioritāšu priekšplānā valsts reputāciju, valsts vara sāks cienīt sevi pati un nepakļausies spēkiem, kas dažu dienu laikā cenšas panākt nekavējošu izrēķināšanos ar Latvijas bankas prezidentu,” uzsvēra Kristovskis.

“Mēs sagaidām, ka valsts augstākās amatpersonas, tiesībaizsardzības iestādes, patiesās rūpēs par valsts reputāciju, parādīs gribu un pievērsīsies arī prettiesiskajai Ventspils pārvaldes situācijai, neatstās to autoritāras un prettiesiskas vietējās pārvaldes ziņā, kuras karogu, prettiesiski sagrābis, pašapzinīgi un lepni tur smagos noziegumos gadiem ilgi apsūdzēta un iztiesāšanas procesā esoša persona – Aivars Lembergs,” deputātu viedokli akcentēja Kristovskis.

Izvērtējot pēdējo dienu laikā vēroto situāciju, Kristovskis to nodēvē par ‘nekonsekvences trūkumu”: “Tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos. Pārsteidz ne tik daudz fakts, ka augstākās amatpersonas valstī prasību atkāpties ir izteikuši vēl pirms Latvijas bankas prezidentam tiek celta apsūdzība, bet galvenokārt tas, ka līdzīgās situācijās iepriekš tik neizlēmīgās un pielaidīgās amatpersonas, valsts reputācijas vārdā, tieši šajā reizē parāda uzstājīgumu un rīcības pazīmes.”

Viņš uzsver, ka domē strādājošie mazākuma deputāti pašlaik par notiekošo var spriest tikai pēc tā, kas izskan publiskajā vidē, nenostājoties nevienā pusē.

“Mēs kā Ventspils pilsētas domes mazākuma deputāti varam ar pārliecību apgalvot, ka neesam manījuši ne Valsts prezidenta, ne Ministru prezidenta, ne finanšu ministres bažas par jebkādiem valsts reputācijas riskiem brīžos, kad šīs augstās amatpersonas bez mazākiem aizspriedumiem pretimnākoši sadarbojas ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu, kuram tiesa liegusi ieņemt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu, kurš to ir prettiesiski sagrābis, kuram jau ilgus gadus ir celta apsūdzība par milzīga apjoma finanšu un ietekmes noziegumiem. Mēs uzskatām, ka šādi dubultie standarti, šāds konsekvences trūkums ir ne mazāks kaitējums valsts reputācijai, tās pārvaldībai un tiesiskumam, kā Latvijas bankas prezidenta mēģinājumi saglabāt amatu, lai paātrinātu patiesības noskaidrošanu,” saka Kristovskis.

ZZS, Zaļā partija un partija Latvijai un Ventspilij daudzus gadus ne tikai iztop smagos noziegumos apsūdzētajam Lembergam, ne tikai laipni sēdina šo politiķi pie valdības koalīcijas galda, bet arī vairākkārt viņu ir izvirzījusi par savu ministru prezidenta kandidātu. Visās neskaitāmajās reizēs, kad pašmāju veselīgi domājošā sabiedrība un citvalstu politikas eksperti ir aizrādījuši, ka šāda apšaubāma izvēle met ēnu uz valsti, sēj šaubas par tās tiesiskumu, stiprina korupciju, Lembergu atbalstošie spēki un partijas ir bijušas nedzirdīgas, ir attaisnojušas, ir aizbildinājušās ar baltiem diegiem šūtām atrunām par nevainīguma prezumpciju. Šāda politiskā bezatbildība ir turpinājusies gadiem, taču tā divkosīgi tikusi piemirsta jau pirmajās stundās, ja runa ir par Latvijas valsts bankas prezidentu!? Tātad runa ir par valsts augstāko amatpersonu konsekvenci, arī par godaprātu. Pareizāk sakot par tā trūkumu, ja valsts un pārvaldes reputāciju vienā gadījumā ir svarīga, bet citā ir paslaukāma zem tepiķa, tiek pakārtota un upurēta prettiesiski ievēlētā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja ietekmes saglabāšanai un interešu uzturēšanai,” asi norāda Kristovskis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA