Uzvaras likme Klaipēdā – otrā vieta grupā un iekļūšana play-off

1282

Basketbola klubs Ventspils FIBA Čempionu līgas pamatturnīra priekšpēdējās kārtas mačā trešdienas vakarā Lietuvas pilsētā Klaipēdā viesojas pie Neptunas komandas, cenšoties garantēt iekļūšanu izslēgšanas sacensībās. Turklāt uzvaras gadījumā ventspilnieki iegūs otro vietu grupā. Spēles sākums plkst.19.

Ventspilnieki Čempionu līgā un Latvijas Basketbola līgā izcīnījuši jau astoņas uzvaras pēc kārtas, kaut vienība kopš gada sākuma darbojas bez galvenā trenera Kārļa Muižnieka, kuru piemeklējušas veselības problēmas. Īpaši veiksmīga Ventspils komandai bija iepriekšējā nedēļa, kurā vispirms ar 77:72 savā laukumā tika pārspēta Čempionu līgas grupas līdere Vilērbānas Asvel no Francijas, bet pēc tam LBL grandu mačā ar 81:73 uzvarēta arī VEF Rīga komanda.

Tieši Neptunas zaudēto spēļu sērija un Ventspils nostāšanos uz uzvaras takas ļāvusi ventspilniekiem aizdomāties par otro vietu grupā, kas dotu cerību uz brīvu pirmo play-off kārtu – izslēgšanas turnīra otrajai kārtai uzreiz kvalificēsies piecu grupu uzvarētājas un trīs labākās otro vietu ieguvējas. Tomēr pagaidām Ventspils komanda nemaz nav garantējusi vietu izslēgšanas turnīrā – tas notiks jau trešdien, ja izdosies uzvarēt Neptunas vai arī būs parocīgi spēļu rezultāti citās grupās.

Jāatzīmē, ka tieši ventspilnieki sagādāja Neptunas vienībai pirmo zaudējumu grupu turnīrā.