Vairāki Ventspils hokeja kluba VENTA 2002 pārstāvji iekļauti dalībai Latvijas studentu izlasē pasaules Universiādē. Pasaules studentu ziemas olimpiāde šoreiz laikā no 2. līdz 12.martam notiks Krievijas pilsētā Krasnojarskā.

Latvijas studenti startēs kopumā piecos sporta veidos: hokejā vīriešiem, kalnu slēpošanā, šorttrekā, daiļslidošanā un snovbordā. Lai nodrošinātu Latvijas sportistu startu Universiādē, valsts piešķīrusi 30 000 eiro lielu finansējumu, taču līdzekļus iegulda arī Latvijas Hokeja federācija (LHF) un pašvaldības.

Latvijas studentu hokeja izlasē iekļauti 20 hokejisti no dažādiem Latvijas klubiem. Ņemot vērā to, ka Latvijas virslīgas čempionātā klāt izslēgšanas spēļu laiks, vairākus spēlētājus nav iespējams iekļaut izlasē. Visi izlasē iekļautie spēlētāji pārstāv ne tikai savas augstskolas, bet arī Latvijas virslīgas un Junioru attīstības hokeja līgas klubus.

Ventspils hokeja klubs VENTA 2002 šajā ziemas Universiādē būs pārstāvēts ar četriem hokejistiem. Paredzams, ka pirmais numurs vārtos būs Deniss Baranovs, izlasē ir iekļauti viens no Junioru attīstības hokeja līgas rezultatīvākajiem spēlētājiem Elvis Kaimiņš, Kristers Bergmanis un Kristers Krišs Petraškevičs. Vārtsargs Baranovs studē tepat – Ventspils Augstskolā. Elvis ir Banku augstskolas students, Bergmanis studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, bet Petraškevičs apgūst zinības Latvijas Universitātē.

Latvijas studentu hokeja izlases kapteinis būs Kristaps Millers, kurš spēlē Zemgale/LLU komandā.

Latvijas studenti turnīra pirmajā spēlē tiksies ar Šveices izlasi, pēc tam sekos cīņa ar Kazahstānas, Kanādas, Zviedrijas un Lielbritānijas komandām. Pa divām labākajām komandām no divām grupām iekļūs pusfinālā un turpinās cīņas par medaļām.

Autors: Ventspilnieks.lv  Foto: Andris Pimenovs, Latvijas Augstskolu sporta savienība