Ar uzvaru Latvijas 1.līgas čempionāta finālsēriju uzsākuši Ventspils hokejisti VENTA 2002. Finālsērijas pirmajā spēlē izbraukumā ventspilnieki ar 3:1 pārspēja regulārā čempionāta uzvarētājus HS Rīga 2001

Spēle jau ar pirmajām minūtēm aizritēja ļoti saspringti un nokaitētā gaisotnē, par ko liecina arī daudzie noraidījumi. Spēles pirmajās minūtēs rīdzinieki jau divreiz tika sodīti par rupjību, bet trešdaļas vidū nervi neizturēja arī ventspilniekam Denisam Katerņičam, kuram par uzbrukumu galvas un kakla rajonā piesprieda arī disciplināro sodu. Tomēr uzreiz pēc skaitliskā mazākuma izturēšanas ventspilnieki atklāja rezultātu pēc Jāņa Švanenberga precīzā metiena. Tiesa, prieki nebija ilgi, jo jau nepilnu minūti vēlāk rīdzinieki panāca izlīdzinājumu.

Arī spēles turpinājumā laukumā bieži bija vērojami asumi, tomēr veiksme bija VENTA 2002 pusē. Spēles 35.minūtē savus otros vārtus guva Švanenbergs, bet nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām punktu uzvarai pielika Artūrs Homjakovs, panākot 3:1.

Sērijas nākamā spēle notiks šovakar turpat Rīgā, bet trešā spēle paredzēta 15.martā Ventspilī.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: HK VENTA 2002