Svarīgu uzvaru Junioru Attīstības hokeja līgas (JAHL) čempionāta spēlē svētdien svinēja Ventspils hokeja klubs VENTA 2002, kas savās mājās ar 5:2 sakāva līderus DLSS no Daugavpils, tā vienlaikus arī pārtraucot trīs zaudējumu sēriju un izcīnot pirmo panākumu šogad.

Pamatus uzvarai ventspilnieki ielika jau spēles pirmajā trešdaļā, kurā guva četrus vārtus un panāca vadību ar 4:1. Pēc tam cīņa kļuva līdzīgāka un vārtus gūt izdevās vien spēles pēdējā periodā. Vispirms viesi vienus vārtus atguva un samazināja rezultāta starpību līdz 2:4, tomēr nepilnas desmit minūtes pirms mača beigām mājinieki pielika punktu uzvarai – 5:2.

Pa reizei vārtus guva aizsargs Renārs Kamergrauzis, kā arī uzbrucēji Kristers Bergmanis, Kristers Krišs Petraškevičs, Valērijs Puškarevs un Elviss Kaimiņš.

Pēc šīs uzvaras ventspilnieki ar 38 punktiem 20 spēlēs pakāpās uz trešo pozīciju, bet līdzšinējie līderi DLSS ar 21 punktu 41 spēlē atkrita uz otro vietu. Par jaunajiem līderiem ar 43 punktiem 20 spēlēs kļuvuši AKO/Mārupe hokejisti. Aiz VENTA 2002 ar 35 punktiem 20 spēlēs seko Zemgale/Juniors.

Statistikas dati rāda, ka VENTA 2002 šosezon ir pagaidām otrā labākā vārtu guvēja, jo kopumā ripa ieraidīta pretinieku vārtos jau 95 reizes. Trīs ripas vairāk iespējuši DLSS, kuriem gan par vienu spēli vairāk. Labākie skaitliskā vairāku realizētāji ir AKO/Mārupe, kuri tā guvuši 31 no 83 vārtiem jeb vairāk nekā vienu trešdaļu no visām ripām. VENTA 2002 šis rādītājs ir ļoti pieticīgs – tikai astoņi vārti, turklāt piecas reizes vairākumā zaudēti vārti.

Ventspilnieki ir otrā disciplinētākā komanda visā līgā, kas līdz šim sakrājusi 225 soda minūtes. Mazāk ir tikai Zemgale/Juniors (210 minūtes), kamēr rupjākā ir IHS/Prizma, kas pamanījusies sakrāt jau 532 soda minūtes.

Rezultatīvāko spēlētāju vērtējumā līderis ir VENTA 2002 uzbrucējs Edgars Cgojevs, kurš aizvadītajās 18 spēlēs guvis 12 vārtus un izdarījis 26 piespēles, kopā sakrājot 38 punktus. Elvis Kaimiņš ar 28 (13+15) punktiem ir ceturtajā vietā, bet Renārs Kamergrauzis ar 22 (14+8) punktiem ir noslēdz pirmo desmitnieku. Toties viņš ir rezultatīvākais aizsargs visā līgā.

27.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: JAHL