Ventpils futbolisti uzvar Liepājā un atgriežas otrajā vietā

1296

Latvijas futbola virslīgas centrālajā spēlē sestdien Ventspils futbolisti viesos spraigā cīņā ar 3:2 pārspēja pašreizējo čempionvienību Liepāju un kopvērtējumā atgriezās otrajā pozīcijā.

Šis bija jau 76.Kurzemes derbijs. Abas komandas šosezon jau divreiz ir tikušās. Latvijas čempionāta ievadā ventspilnieki savā laukumā nospēlēja ar liepājniekiem neizšķirti 2:2, lai gan spēles gaitā bija vadībā ar 2:0. Abus vārtus toreiz guva Eduards Tīdenbergs, un ar rezultatīvu sitienu viņš izcēlās arī spēlē Liepājā.

Rezultātu jau spēles sestajā minūtē atklāja Ventspils futbolisti. Uzbrukuma līderis Ģirts Karlsons trīs vīru ielenkumā tomēr pamanījās izdarīt teicamu piespēli Alanam Siņeļņikovam, kurš precīzi sita vārtu tuvējā stūrī.

Viesu prieki nebija ilgi, jo jau pēc trim minūtēm piepildītās Liepājas stadiona tribīnes gavilēja par mājinieku gūtajiem vārtiem.

Pieredzējušais Oskars Kļava no kreisās malas izdarīja teicamu centrējumu, kur Romāns Mickevičs vārtu priekšā tika pie pilnīgi brīva sitiena no tuvas distances.

Spēles 32.minūtē Ventspils atkal izvirzījās vadībā. Cīniņā par bumbu Kļava pārkāpa soda laukumā noteikumus pret Tīdenbergu, kas viesiem ļāva izpildīt 11 m soda sitienu. To precīzi izpildīja pats Tīdenbergs, gūstot savus septītos vārtus sezonā, kas līga snaiperu sarakstā viņu ierindo trešajā vietā.

Otrā puslaika pirmajā pusē liepājnieki saņēma vēl vienu triecienu. Divcīņā par bumbu Kristaps Grebis ar elkoni iesita pa galvu Karlsonam, par ko saņēma noraidījumu līdz spēles beigām un tā atstājot liepājniekus desmit vīru sastāvā. Taču tieši liepājnieki guva nākamos vārtus, izmantojothaosu ventspilnieku vārtu priekšā. Precīzs bija Marks Kurtišs.

Dusmīgie ventspilnieki jau nākamajā pretuzbrukumā atguva vadības grožus, kad ātro uzbrukumu ar precīzu sitienu tuvajā stūrī noslēdza uz maiņu iznākušais Ritvars Rugins. Turklāt spēles beigu daļā ventspilniekiem bija vēl divas simtprocentīgas iespējas: Rugina raidītā bumba trāpīja pa vārtu stabu, bet Tīdenberga izgājiens vienatnē noslēdzās ar sitienu garām vārtiem.

Pēc šīs uzvaras Ventspils ar 30 punktiem 15 spēlēs atgriezās otrajā vietā. Četri punkti vairāk tik pat spēlēs ir Jūrmalas Spartakam, ar kuru ventspilnieki tiksies sestdien savā laukumā. Tikai uzvara ļaus spert būtisku soli pretī līderpozīcijai.