Ventspilniece Čakle nodrošina uzvaru Stirnu buka kopvērtējumā

1497
Autors: StirnuBuks.lv
Autors: StirnuBuks.lv

Ventspilniece Linda Čakle ar uzvaru Mākoņkalna posmā jau priekšlaikus nodrošinājusi uzvaru taku skriešanas seriāla Stirnu buks kopvērtējumā, liecina sacensību rīkotāju informācija.

Priekšpēdējais, sestais posms norisinājās Mākoņkalnā. Visgrūtākajā Lūša distancē sportistiem pārbaudījumu sagādāja arī laika apstākļi – mākoņains laiks, brīžiem lija smalks lietutiņš, temperatūra bija vien +13 grādi. Tomēr Rāznas ezera krastā uz starta visās distancēs kopumā stājās 1400 skrējēju.

Lūša distance ir visgrūtākā un tās laikā sportistiem bija jāveic 35 kilometri. Vīru konkurencē pārliecinoši uzvarēja krustpinietis Anatolijs Macuks, bet dāmām nepārspēta atkal bija Čakle. Ventspilniece iepriekš triumfēja pirmajā posmā Riekstukalnā, tāpat reizi arī trešā vieta. Šoreiz Čakle mērķa līniju šķērsoja pēc divām stundām, 43 minūtēm un 57 sekundēm.

Sezonas līdere distanci iesāka savā ritmā, taču viņai pa priekšu aizlidoja Kristīne Kuzņecova, kuras temps bija augstāks par četrām minūtēm kilometrā. Garkalnietei bija jāiet “uz visu” banku, jo pirms šī posma Kuzņecova vēl saglabāja teorētiskas izredzes pacīnīties par uzvaru kopvērtējumā. Pēc pieciem kilometriem Čakle panāca garkalnieti un pārņēma vadību distancē. Distances beigās pērnās sezonas vicečempione par 15 sekundēm bija ātrāka arī sprinta etapā, kas veda augšup Mākoņkalnā, un finišā Čakle apsteidza Kuzņecovu par septiņām minūtēm.

Līdz ar to vienu posmu pirms sezonas beigām Čakle nodrošinājusi pirmo vietu summā.