Zlēku kultūras namu apbalvo par atraktīviem velo pasākumiem

1400
Autors: Ventspils novada dome
Autors: Ventspils novada dome

Noslēdzot Eiropas mobilitātes nedēļu, Rīgā notika konkursa Draudzīgs velosipēdistam apbalvošanas ceremonija, kurā 12 uzņēmumi un pašvaldības saņēma apbalvojumus par jaunu velo novietņu un velo infrastruktūras izveidi. Savukārt 28 organizācijas, tostarp Zlēku kultūras nams, suminātas par atraktīviem velo pasākumiem un vietējā tūrisma attīstīšanu, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja Ventspils novada pašvaldībā.

Konkursa mērķis ir parādīt labās prakses piemērus velosipēdistiem draudzīgas infrastruktūras veidošanā, kā arī velotūrismu veicināšanā un dalīties ar labo pieredzi riteņbraukšanas pasākumu organizēšanā. Šajā konkursā bija aicinātas piedalīties pašvaldības, iestādes un nevalstiskās organizācijas.

Konkursa laureātus apbalvošanā ar uzrunu sveica un balvas pasniedza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš, Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadītājs Viesturs Silenieks un Policistu velobiedrības priekšsēdētājs Zintis Gailis.

Paldies tika arī Zlēku kultūras namam par velo orientēšanās brauciena Sudraba spieķis 2016 organizēšanu. Balvu saņēma kultūras nama vadītāja Kristīna Zāle, kopā ar viņu apbalvošanas pasākumā piedalījās arī Zlēku pagasta pārvaldes vadītāja Daiga Cekule.

Šī bija trešā reize, kad Zlēkās notika veloorientēšanās pasākums ģimenēm un draugu kopām. Šovasar pasākumā piedalījās 20 komandas, kopskaitā 95 cilvēki, jaunākajai velobrauciena dalībniecei bija divi gadi. Veicot 35 kilometru distanci, brauciena dalībnieki piestāja vairākos kontrolpunktos, kuros veica dažādus uzdevumus, turklāt daudzi pasākuma dalībnieki bija padomājuši par interesantiem tērpiem un sacerējuši pasākuma devīzi, izsakot to īsākos vai garākos dzejolīšos. Velobrauciena rīkošana bija komandas darbs, tādēļ par piešķirto balvu var priecāties daudz lielāks cilvēku pulks – ne tikai zlēcenieki, bet arī citi novada ļaudis.