Par pirmā Latvijas čempionāta seniorēm uzvarētājām kļuvušas Ventspils kērlinga kluba spēlētājas, informēja Latvijas kērlinga federācijā.

Kērlinga vēsture Latvijā ir pagaidām vēl īsa, jo ar šo sporta veidu pie mums nodarbojas vien 20 gadus. Gandrīz tikpat ilgi šo sporta veidu attīsta arī Ventspilī, kur vietējā čempionātā ik sezonu spēlē vidēji astoņas komandas. Tas tik mazai pilsētai kā Ventspils ir ļoti augsts rādītājs.

Senioru vecuma grupā sievietēm spēlētāju ir šobrīd vēl maz, tādēļ Latvijas čempionātā nokomplektējās tikai divas komandas. Rīgā notikušajā čempionātā VKK/Millere tikās ar SK OB/Regža. Komandas sērijā cīnījās līdz trīs uzvarām turklāt cīņa izvērtās dramatiska. Pirmajās divās spēlēs ar 8:3 un 7:6 uzvarēja ventspilnieces, taču tad pretinieces atspēlējās (3:10, 4:7) un sērijā panāca neizšķirtu. Izšķirošajā cīņā Ventspils kērlinga klubs triumfēja ar 7:3 un izcīnīja zelta godalgas.

Līdz ar Latvijas čempionu titulu ventspilnieču komanda ir izcīnījusi tiesības pārstāvēt Latviju pasaules senioru čempionātā, taču, tā kā 2020./2021.gada sezonā pasaules senioru kērlinga čempionāts ir atcelts, tad šī Latvijas čempionāta uzvarētājas kļūs par Latvijas izlasi nākamajā sezonā, ja nebūs iespēja noteikt nacionālās izlases.

21.04.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Artis Zentelis, Latvijas Kērlinga federācija