Sportošana brīvā dabā ne tikai ļaus vienmēr būt enerģiskam un saelpoties svaigu gaisu, bet arī spēcinās imūnsistēmu. Šobrīd brīvā dabā var nodarboties ar daudzām sportiskajām aktivitātēm – skriešanu, soļošanu, nūjošanu, skrituļošanu, vingrošanu, tenisu, badmintonu un dažādiem spēka vingrojumiem un noteikti braukt ar velosipēdu. Atceramies, ka nekas nav labāks ka meža un jūras gaiss apvienojumā ar kustībām.

Lieliska iespēja ikvienam izkustēties bez papildu ieguldījuma ir āra trenažieri. Ventspilī tie pieejami jau 13 vietās – gan daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, gan Jūrmalas parkā, Zilā karoga pludmalē, Reņķa dārzā, kur uzstādīti septiņi jauni trenažieri, un citviet.

Atceramies, ka kustībā tu esi arī staigājot – vienalga, vai tie ir 10 tūkstoši soļu dienā, vai mazāk. Pastaiga ļaus izlocīt dienas skrējienā nogurušo ķermeni un, kas noteikti nav mazāk svarīgi, sakārtot domas un mazināt satraukumu. Ventspilī ir daudz vietu, kas aicināt aicina celties un staigāt – Jūrmalas parks, Reņķa dārzs, pludmale, Ostas ielas promenāde, Būšnieku ezera taka un citas vietas.

Pilsētas iedzīvotāji bez maksas var sportot sekojošās sporta bāzēs:

  • Futbola stadionā pie 2. pamatskolas un Pārventas futbola laukumā: darba dienās no plkst. 19:00 līdz plkst. 21:00, sestdienās un svētdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 12:00 un no plkst. 15.00 līdz plkst. 21.00 jāņem vērā ierobežojumi, ja notiek sacensības.
  • Nestandarta futbola laukumā, ielu vingrošanas stadionā un stadiona vieglatlētikas arēnā (Olimpiskā centra „Ventspils” teritorijā) bez laika ierobežojuma, jāņem vērā ierobežojumi, ja notiek sacensības
  • Pludmales volejbola stadionā, kā arī tuvākajās dienās būs pieejami divi pludmales volejbola laukumi pie Pārventas pamatskolas un vēl divi pļavā pie Viada degvielas uzpildes stacijas.
  • BMX trasē sportisko meistarību var pilnveidot pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 13.00.

Ventspilī jau vēsturiski ir cieņā basketbols, un šobrīd pilsētā pieejami 30 brīvpieejas basketbola laukumi.  Novērtējot 3×3 basketbola sporta veida attīstību, sporta laukumā pie  Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas vasaras mēnešos ikvienam no plkst. 10:00 līdz plkst. 22:00 pieejami jauni 3×3 basketbola laukumi.

Daži ieteikumi, uzsākot sportošanu:

  • sportošanu uzsāc pakāpeniski, pakāpeniski pieaudzē treniņa laiku, pēc tam biežumu, bet tikai pēc tam intensitāti;
  • aprunājies ar kādu treneri, kas katru dienu trenējas un ieklausies viņa padomos;
  • nepārslogo sevi: sports cilvēkam ir prieks, nevis izsīkšanas iespēja. Labāk visu veikt ilgi un patīkami, nevis īslaicīgi un maksimālā režīmā.
  • nelieto pretsāpju līdzekļus lai sportotu;
  • neaizmirsti iesildīties un izstaipīt muskuļus un saites, bet pēc fiziskām aktivitātēm jāpastaipās un jānomierina pulss.
  • izvēlies piemērotus  apavus un apģērbu.

Atceramies, ka fiziskajām aktivitātēm ir jārada prieks un jāvairo organisma enerģija, tāpēc nevajag tās pārvērst par sevis mocīšanu un nodarboties ar to, kas nepatīk. Katram pašam jāizvērtē savi spēki un jāuzstāda savi mērķi. Motivācija var būt dažāda – vienam tā ir vēlēšanās justies labāk savā ķermenī, citam – atbrīvoties no liekā svara vai mazināt stresu.

Esi aktīvs un viss tev izdosies!

 

21.04.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Pixabay