Ventspilniekiem 17 zelta medaļas pašmāju vieglatlētikas senioru sacensībās

1270
Foto: Sporta pārvalde
Foto: Sporta pārvalde

Aizvadītajā sestdienā olimpiskā centra Ventspils vieglatlētikas manēžā aizritēja tautas sporta pasākuma Nāc un sporto! kārtējais notikums – tradicionālās ziemas sacensības vieglatlētikā telpās senioriem. Ventspilniekiem šajās sacensībās izdevās iegūt 17 zelta godalgas.

Kā stāsta sacensību rīkotāji, šogad tradicionālajās ziemas sacensībās piedalījās vairāk dalībnieku nekā iepriekšējos gados – pāri par simts sportistu no dažādām Latvijas vietām, tālākie viesi bija no Preiļiem un Līvāniem. Tāpat startēja arī vieglatlēti no Lietuvas. Viena no sacensību rīkotājām un Ventspils senioru vieglatlētikas dzīves vadītāja Dace Brakanska, kas decembrī arī saņēma Ventspils gada atzinību sportā nominācijā Gada sporta seniors, ir gandarīta, ka tik daudz cilvēku ir tik aktīvi un brauc ciemos uz Ventspili.

Sacensības notika divās vecuma grupās deviņās disciplīnās. No ventspilniekiem pirmās vietas savās vecuma grupās ieguva 12 sportisti. Vislielāko medaļu ražu plūca pagājušā gada atzinības sportā nominācijā Paraugs sportā ieguvējs Valdis Cela. Viņam četras pirmās vietas. Pa divām uzvarām Dacei Brakanskai un Uģim Lasmanim. Sacensību augstvērtīgākos rezultātus pēc koeficientu tabulām S2 grupā sasniedza Austra Reinberga, bet V2 grupā – Valdis Cela.

Izrādās, ka vieglatlētikas senioriem sacensību kalendārs ir ļoti piepildīts un intensīvs. Jau marta sākumā Latvijas Vieglatlētikas savienības kausa izcīņa, bet marta beigās jāstartē pasaules čempionātā Dienvidkorejā. Vasarā – Eiropas čempionāts stadionā Ārhusā, Dānijā. Paralēli tam arī Latvijas čempionāts, kā arī virkne sacensību visā Latvijā.