Līdz ziemas olimpisko spēļu sākuma Phjončhanā ir vēl atlicis nedaudz laika, tās sāksies 9.februārī. Taču sportisti uz olimpisko spēļu norises vietu dodas ceļā dažādos laika posmos. Tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, starta laika vai aklimatizācijas.

Kā ziņo Latvijas Olimpiskā komiteja, jau ceturtdien, 25.janvārī, ceļā uz olimpisko spēļu norises vietu Dienvidkorejā dosies pirmais Latvijas olimpietis – ventspilnieks Roberto Puķītis. Šorttrekists ieradīsies Phjončhanā divas nedēļas pirms spēļu atklāšanas un kā iemesls tik savlaicīgam ceļam uz Dienvidkoreju sportists skaidro ar nepieciešamību aklimatizēties.

Visplašākā delegācija uz Phjončhanu dosies 31.janvārī un 1.februārī. Kā pēdējais uz Dienvidkoreju dosies biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš ceļam posīsies 7.februārī jeb divas dienas pirms olimpisko spēļu atklāšanas.

Jau vēstīs, ka Phjončhanā startēs 35 Latvijas sportisti, viņu vidū arī divi ventspilnieki – jau pieminētais Puķītis, kā arī otrs šorttrekists Roberts Zvejnieks.

Autors: Ventspilnieks.lv