Ventspils basketbolisti viesos pārliecinoši uzvar Radomas Rosa

1393
Autors: Radom Rosa

Pārliecinošu uzvaru FIBA Čempionu līgas turnīra spēlē svinējuši Ventspils basketbolisti, kas viesos ar 79:63 pārspēja Polijas klubu Radomas Rosa, svinot ceturto panākumu deviņās spēlēs un pakāpjoties kopvērtējumā uz ceturto pozīciju.

Spēles pirmās divas minūtes komandas nespēja atklāt rezultātu, kas trešās minūtes sākumā izdevās Ronaldam Zaķim. Tiesa, arī nākamās divas minūtes Latvijas komanda nerealizēja nevienu metienu līdz Edgars Zeļonis panāca 4:4, bet pēc tam laukuma saimnieki atbildēja ar pieciem bezatbildes punktiem. Turpinājumā neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, kuri pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 16:12.

Otrās ceturtdaļas sākumā Radomas komanda iekrāja desmit vārtu pārsvaru (22:12), bet Dīns un Šķēle veica izrāvienu 10:2, kas ļāva pietuvoties līdz divu punktu deficītam (22:24). Tuvojoties ceturtdaļas beigām, mājinieki vairākas reizes pietuvojās desmit punktu pārsvaram, taču to nesasniedza, bet pirmajā puslaikā laukuma saimnieki bija pārāki ar 37:29.

Otrā puslaika sākumā ventspilnieki uzsāka pakaļdzīšanos un pēc nospēlētam trīsarpus minūtēm Zaķis panāca 39:39. Uz pretinieku tālmetienu Ventspils basketbolisti atbildēja ar astoņiem punktiem, kas ļāva panākt 47:42. Trešās ceturtdaļas nogalē piekto personīgo piezīmi nopelnīja Čeiks Mbodžs, taču tas netraucēja turpināt iesākto kursu un ceturto ceturksni uzsākt ar rezultātu 59:48 savā labā. Mača noslēdzošajā ceturtdaļā pēc nospēlētas pusotras minūtes Ventspils basketbolistiem bija jau 16 punktu pārsvars (64:48), bet atlikušajā laikā viesi nosargāja pārsvaru un svinēja drošu uzvaru ar 79:63.

Ar 17 punktiem rezultatīvākais ventspilniekiem bija Villijs Dīns, bet 13 punkti un deviņas bumbas zem groziem Edgaram Zeļonim, kamēr 11 punktus sameta Kristaps Janičenoks, bet desmit punkti un deviņas atlēkušās bumbas Aigaram Šķēlem.

Kopvērtējumā ventspilnieki ar četrām uzvarām deviņās spēlēs pakāpās uz ceturto pozīciju. Piecas uzvaras ir Oldenburgas EWE Baskets, septiņas uzvaras iekrājuši ASVEL basketbolisti, bet līderi ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs ir Klaipēdas Neptunas.