Ventspils futbolisti ar 0:3 zaudē Aberdīnā

1287

Futbola klubs Ventspils ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmajā mačā ielaida trīs vārtus otrajā puslaikā un cieta neveiksmi pret Skotijas vicečempioniem Aberdeen. Ventspils futbolisti cieta neveiksmi ar 0:3.

Otrās kārtas dueļos uzvarētāju noteiks divu spēļu summā. Atbildes spēles paredzētas 21.jūlijā Ventspilī.

Pirmajā puslaikā, it sevišķi tā beigās, lielāks pārsvars piederēja Aberdeen futbolistiem, taču viņiem nesekmējās ar vārtu iekarošanu, kā arī ikreiz vietā bija ventspilnieku vārtsargs Maksims Uvarenko. Arī Ventspils pāris reizes atbildēja ar sitieniem pa mājinieku vārtiem, taču tie nebija pārāk draudīgi, turklāt pirmā puslaika beigās būtiski palielinājās Skotijas kluba spiediens. 39.minūtē Kurzemes klubu no vārtu zaudējuma glāba Uvarenko, kad pēc partnera piespēles no soda laukuma vidus sita Greiems Šinijs. Lai gan Aberdeen turpināja uzbrukt un šīs komandas futbolisti bija aktīvi, vārti tā arī netika gūti un lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot neizšķirtam 0:0.

Līdzīgs scenārijs turpinājās arī otrajā puslaikā, jo Ventspils futbolistiem neizdevās rast pretargumentus Skotijas vicečempionu aktīvajai spēlei. Vadzis lūza 72.minūtē, kad rezultātu atklāja Džeidens Stoklijs, bet tikai četras minūtes vēlāk rezultāta pārsvaru dubultoja Edams Rūnijs. Arī pēc abiem vārtu guvumiem Aberdeen turpināja kontrolēt spēles gaitu, aktīvi uzbrūkot viesu vārtiem.

Lai gan sākotnēji šķita, ka vārti šajā mačā varētu vairs netikt gūti, kompensācijas laika trešajā minūtē laukumā uz maiņu nākušais Veslijs Bērnss panāca jau 3:0, atstājot ventspilniekiem niecīgas izredzes uz atspēlēšanos divu spēļu summā.