Ventspils futbolisti uzveic Liepāju un iekļūst Latvijas kausa 1/2 finālā

1317

FK Ventspils futbolisti sestdien, 9.aprīlī, savā laukumā svinēja uzvaru ar 1:0 pār pašreizējo čempionvienību FK Liepāja un iekļuva Latvijas kausa izcīņas pusfinālā.

Šī bija jau otrā reize pāris nedēļu laikā, kad liepājnieki viesojās Ventspilī. Iepriekš Latvijas virslīgas čempionāta spēlē abas komandas nospēlēja neizšķirti 2:2, lai gan spēles gaitā Ventspils bija vadībā pat ar 2:0.

Ventspils klubs bija praktiski labākajā sastāvā, turklāt debijas spēle bija jaunajam nigēriešu leģionāram Abdulahi Alfam, kurš pirms pāris gadiem Nigērijas U-17 izlases rindās kļuva par pasaules čempionu. Savā debijā Ventspilī šo pussargu gan tā īsti laukumā vēl nevarēja pamanīt, tomēr viņš nospēlēja visas 90 minūtes.

Ventspilnieku treneris Pols Ašvorts šoreiz pamatsastāvā nesūtīja laukumā divus spēlētājus, kurus esam raduši redzēt sākuma virknējumā – uzbrucējs Ndue Mujeci un pussargs Jurijs Žigajevs. Viņi laukumā nāca tikai otrā puslaika vidū, kad nomainīja attiecīgi Alanu Siņeļņikovu un Eduardu Tīdenbergu.

Ventspils klubam padevās ļoti veiksmīgs spēles sākums, jo jau spēles 3.minūtē tribīnes varēja gavilēt – pēc Ģirta Karlsona precīzā raidījuma rezultāts kļuva 1:0. Zīmīgi, ka pēdējās divās spēlēs Karlsons ir guvis kopumā trīs vārtus.

Cīņas turpinājumā aktīvi spēlēja arī liepājnieki, turklāt laukuma saimnieki sāka nervozēt un nopelnīja nevajadzīgus brīdinājumus (Paulius un Karlsons, vēlāk arī Siņeļņikovs). Tomēr izdevās gaitu atkal izlīdzināt, vēl vairāk – izveidot arī bīstamas vārtu gūšanas iespējas, tomēr līdz cīņas beigām rezultāts vairāk nemainījās.

Zīmīgi, ka šī ir pirmā oficiālā jaunās sezonas spēle, kurā Ventspils nosargāja vārtus neskartus.

Plānots, ka pusfināla mači norisināsies 27.aprīlī un 4.maijā. Kā zināms, līdz ar šo sezonu turnīra reglamentā ieviests jaunievedums, kas paredz pusfināla norisi divu spēļu summā. Savukārt Latvijas kausa izcīņas fināls notiks 22.maijā Jūrmalā, Slokā.