Ventspils spraigā cīņā tomēr zaudē vārtus Aberdeen un izstājas no Eirokausiem

1232

Ventspils futbolisti ceturtdien izstājās no turpmākās cīņas UEFA Eiropas līgas turnīrā. Kvalifikācijas otrās kārtas atbildes spēlē ventspilnieki savā laukumā demonstrēja labu sniegumu, tomēr cīņas galotnē zaudēja vārtus un piekāpās pazītamajam Skotijas klubam Aberdeen ar 0:1 Divu spēļu summā ventspilnieki zaudēja ar 0:4.

Ventspilnieku galvenais treneris Pols Ašvorts šoreiz bija krietni izmainījis komandas sākumsastāvu. Šoreiz uz rezervistu soliņa palika Eduards Tīdenbergs, taču pirmoreiz pamatsastāvā laukumā izgāja Ganas aizsargs Abduls Rašids Obuobi. Arī spēlētāju izvietojumā bija izmaiņas, piemēram, aizsargs Ritvars Rugins spēlēja pussarga pozīcijā.

Skoti uzreiz metās uzbrukumā jau ceturtajā minūtē viesi izdarīja pirmo bīstamo sitienu. Turpinājumā gan divas lieliskas iespējas bija mājiniekiem. Vispirms labs sitiens padevās Ruginam, bet vēlāk Aleksejevs izgāja vienatnē pret Aberdīnas kluba vārtsargu. Taču bumba bija mazliet par tālu no krievu futbolista un vārtsargs varēja veiksmīgi nospēlēt izgājienā. Puslaika vidū laba iespēja pēc standartsituācijas bija Karlsonam, taču ar galvu raidītā bumba lidoja vārtiem secen. Viesi pirmoreiz bumbu ventspilnieku vārtos raidīja spēles 33.minūtē, taču Rūnijam tika fiksēta aizmugure.

Pirmajā puslaikā ventspilniekiem piederēja neliels pārsvars, un līdzīgi isākās arī spēles otrā daļa, taču tad pamazām ieskrējās skoti. Īpaši 59.minūtē, kad Aberdīnas klubam bija iespēja izpildīt soda sitienu pie pašas soda laukuma līnijas. Makgins izdarīja teicamu sitienu – bumba lidoja vārtu devītniekā, taču Uvarenko brīnumainā kārtā skaistā lēcienā spēja aizsniegties līdz bumbai un briesmas kliedēt.

Ventspilnieki nedomāja padoties un turpināja aktīvi uzbrukt, taču parādījās arī rupjas paviršības aizsardzībā. Vienā no epizodēm centra aizsardzības zonā mājinieki ļāva brīvi izskriet Rūnijam, kurš mierīgi ieraidīja bumbu vārtos. Ventspils gandrīz zaudēja vēl vienus vārtus, un atkal viesi brīvi pārvarēja mājinieku aizsardzību, taču Uvarenko nospēlēja teicami.

Līdz ar to ventspilniekiem šī Eirokausu sezona ir galā un galvenā uzmanība būs cīņai par Latvijas čempionu titulu. Tiesa, atgūt zaudēto būs grūti. Ventspilnieki ar 24 punktiem 13 spēlēs ir trešie. Divi punkti vairāk, taču arī spēle vairāk ir liepājniekiem, bet tālu priekšā visiem ir aizsteigušies Jūrmalas Spartaks futbolisti – 31 punkts 13 spēlēs.