Ropažos notikušajā Latvijas čempionāta petankā finālā trijnieku komandām sieviešu un vīriešu konkurencēs ar labiem panākumiem startēja Ventspils petanka vienības.

Finālturnīrā piedalījās četras labākās sieviešu un vīriešu Latvijas komandas, kas tika noskaidrotas pēc divu iepriekšējo posmu rezultātiem. Tiesības piedalīties finālturnīrā bija izcīnījušas divas Ventspils kērlinga kluba sieviešu komandas – Inga Apmane, Jautra Grosbārde, Silva Vensberga un Marta Kozinda kopā ar Aidu Pētersoni, Evu Martinsoni un Evitu Viļumovu. Ventspils vīriešu komanda (Raido Blumbergs, Andris Padrevics, Ēriks Viļumovs un Nauris Bogdanovičs) 13 čempionāta komandu konkurencē izcīnīja piekto vietu, pavisam maz atpaliekot no iespējas kvalificēties četru labāko komandu finālam.

Lai noskaidrotu Latvijas šī gada čempiones, kam vienlaicīgi būs tiesības pārstāvēt valsti kā Latvijas izlasei pasaules čempionātā Ķīnā, četras komandas izspēlēja apļa turnīru. Sacensības labāk uzsāka komanda Ventspils-1, kuras sastāvā sestdien spēlēja Inga Apmane, Jautra Grosbārde un Silva Vensberga, kurai pirmajā spēlē ar rezultātu 13:12 izdevās uzvarēt vairākkārtējās Latvijas čempiones no sporta kluba Upesciems, bet otrajā spēlē ar rezultātu 13:11 arī otru sava kluba komandu. Savukārt Ventspils-2, uzsākusi cīņu ar diviem zaudējumiem pret sporta kluba Boule komandu un savām kluba biedrenēm, spēja parādīt raksturu un ar rezultātu 13:8 uzvarēt titulēto Upesciema dāmu komandu, kam šogad nācās samierināties ar ceturto vietu.

Izšķirošā cīņa par čempionāta zelta medaļām notika spēlē starp Ventspils pirmo komandu un vicečempionēm – sporta kluba Boule komandu. Spēle izvērtēs sīksta, un, tai ritot bez laika limita, arī ļoti ilgstoša, un cīņas galotnē tomēr veiksmīgākas bija Boules dāmas, panākot uzvaru ar rezultātu 13:11.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils kērlinga klubs