Ventspilī par 328 915 eiro plāno rekonstruēt siltumtrašu posmus

1201

Ventspils pilsētā plānots veikt sešu siltumtīklu posmu rekonstrukciju 525 m garumā, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kā rezultātā paaugstināsies siltumenerģijas pārvades efektivitāte un samazināsies siltumenerģijas zudumi, informē uzņēmums Ventspils siltums.

Uzņēmums valsts aģentūras Centrālā finanšu un līgumu aģentūra izsludinātajā atklātajā projektu iesniegumu atlases pirmajā kārtā iesniegusi projektu par siltumtrašu rekonstrukciju. Kā skaidro Ventspils siltums, lai arī šobrīd Ventspilī esošās siltuma pārvades trases vairāk nekā 45 km kopgarumā jau ir rekonstruētas, tomēr vēl eksistē daži tehniski un morāli novecojuši siltumtrašu posmi, kas būvēti laika posmā no 1969. līdz 1988. gadam. 

Realizējot šo projektu, Ventspils pilsētas siltumtīkli jau 100% apmērā būs rekonstruēti ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kas aprīkotas arī ar avārijas signalizāciju, lai ātri un nekļūdīgi noteiktu bojājuma vietu.

Siltumtrašu rekonstrukcijas projekta plānotās izmaksas ir 328 915 eiro, tostarp Kohēzijas fonda līdzfinansējums 40% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām jeb 98 023 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils siltums