Ventspils tāllēcējām viss Latvijas čempionāta pjedestāls, zelts vēl pieciem ventspilniekiem

497

Jelgavā notiekošajā Latvijas čempionātā vieglatlētikā sacensību vairākas zelta medaļas izcīnīja Ventspils Olimpiskās vienības sportisti – tāllēcēja Māra Grīva, īso distanču skrējējs Jānis Leitis, soļotājs Ruslans Smolonskis, trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane, kā arī kārtslēcēji Ildze Bortaščenoka un Mareks Ārents, liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības informācija. Diemžēl, bet neviens no Ventspils Olimpiskās vienības sportistiem pēdējo iespēju izcīnīt ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm neizmantoja.

Tāllēkšanas sektorā Ventspilij viss goda pjedestāls. Spraigā cīņā ar blīviem rezultātiem par čempioni kļuva Māra Grīva, kurai tālākais lēciens bija 6,31 m. Sudrabs ar 6,28 m tālu lēcienu Darjai Sopovai, bet bronza ar 6,24 m tika Laumai Grīvai, kurai šīs bija karjeras pēdējās sacensības. Gundegai Grīvai ceturtā vieta (46,93 m).

36 gadus vecās Laumas Grīvas personīgais rekords ir 2011. gadā Latvijas čempionātā Valmierā sasniegtie 6,86 metri, kas ir pasaules klases rezultāts. Lauma Grīva pārstāvējusi Latviju 2012. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Londonā, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos.

Augstvērtīgu rezultātu 400 metru skrējienā uzrādīja Jānis Leitis, kurš uzvaru izcīnīja ar rezultātu 47,00 sekundes.

Šķēpa mešanas sektorā savu pēdējo iespēju kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm neizmantoja Ventspils Olimpiskās vienības sportisti. Madara Palameika ar 60,09 m tālu metienu (kvalifikācijas normatīvs ir 64,00 m) palika otrā, sudrabs vīru konkurencē Rolandam Štrobinderam – 80,86 m (normatīvs – 85,00 m). Jānis Svens Grīva ar pieticīgi 72,45 m tālu metienu palika ceturtais.

Neolimpiskajā 10 000 m soļošanā zelta medaļa tika Ruslanam Smolonskim, kuru kopā nu jau ar bijušo Ventspils pārstāvi Arni Rumbenieku (atgriezies dzimtajā Valmierā) gaida starts Tokijas olimpiskajās spēlēs 50 km soļojumā. Šoreiz Jelgavā stadionā Ruslans distanci veica 42 minūtēs un 0,57 sekundēs.

Kārtslēkšanā sievietēm startēja tikai divas dalībnieces. Zelta medaļa ventspilniecei Ildzei Bortaščenokai, kura pārvarēja 3,20 m augstumu.

Vīru konkurencē pieredzējušais ventspilnieks Mareks Ārents pārvarēja 5,55 m, atkārtojot Latvijas čempionāta rekordu, taču pēc tam 5,65 m augstumā novietoto latiņu gan šoreiz neizdevās pārvarēt. Ja tas būtu izdevies, šādu augstumu viņš būtu pārvarējis trešo reizi karjerā. Viņa personiskais rekords ir 5,70 m, bet olimpiskais normatīvs – vēl par desmit centimetriem augstāks. Pēc Pasaules Vieglatlētikas savienības (World Athletics) punktu tabulas Mareks Ārents ieguva 1143 punktus. Tas bija čempionāta otrās dienas augstvērtīgākais rezultāts. Dienu iepriekš tikai par četriem punktiem augstvērtīgāku rezultātu sasniedza šķēpmetēja Anete Kociņa, kura ar 63,70 m metienu praktiski nodrošināja sev ceļazīmi uz Tokiju.

Olimpiskās ceļazīmes cerību vēl varēja piepildīt jaunā un talantīgā trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane. ASV studējošā ventspilniece šosezon lēkusi ļoti labi, sezonas labākie rezultāti (14,20 m un 14,15 m) tikai mazliet atpaliek no olimpiskā normatīva (14,32 m). Tomēr garā un saspringtā sezona darīja savu un šoreiz tikai pēdējā mēģinājumā izdevās puslīdz patāls lēciens, kas arī ļāva izcīnīt titulu (13,75), apsteidzot vēl vienu ventspilnieci Darju Sopovu (13,59 m). Šī 19 gadus jaunā meitene sasniedza personisko rekordu, turklāt, kā jau augstāk minēts, viņai sudrabs arī tāllēkšanā.

Augstlēkšanā sudraba medaļu ieguva 17 gadus jaunais Roberts Mažrims. Sporta skolas Spars audzēknis pārlēca 1,99 m augstumā novietoto latiņu, no zelta medaļas atpaliekot par astoņiem centimetriem. Pieredzējušais Normunds Pūpols palika piektais, pārvarot 1,85 m augstumu.

27.06.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LVS