Ventspils uzvar Varēzē un sper platu soli pretī Čempionu līgas play-off

1258
Autors: BK Ventspils

BK Ventspils 2017.gadu iesākusi ar FIBA Čempionu līgas izbraukuma spēli pret Varēzes Openjobmetis un izcīnīja uzvaru, kas bija sestā šajā turnīrā – 88:82. Šī uzvara ļauj arvien cerīgāk uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Spēli krietni sekmīgāk iesāka ventspilnieki, kuri ceturtdaļas pirmajā pusē sameta 11 punktus, bet pretiniekiem ļāva gūt tikai trīs punktus. Tiesa, pēc izrāviena 11:2 laukuma saimnieki izvirzījās vadībā ar 14:13. Pirmo ceturksni Ventspils komanda zaudēja ar vienu punktu (18:19), bet otrās ceturtdaļas pirmajās trīs minūtēs tika panākti plus septiņi punkti (30:23), septiņus punktus šī mača nogriežņa sākumā iemetot Zeļonim.

Turpinājumā Varēzes vienībai izdevās sadeldēt Ventspils pārsvaru un panākt vairs tikai viena punkta handikapu (32:31). Tomēr Openjobmetis nespēja izvirzīties vadībā, bet ceturkšņa beigās Villijs Dīns un Ronalds Zaķis panāca plus deviņus punktus (44:35). Ceturtdaļas pēdējā minūtē komandas apmainījās ar precīziem soda metieniem, bet pārtraukumā komandas devās, rezultāta tablo vēstot 46:37 Ventspils labā.

Trešajā ceturtdaļā ventspilnieku pārsvars sasniedza jau 17 punktus (62:45). Lai gan turpinājumā laukuma saimnieki iemeta trīs tālmetienus un pietuvojās līdz desmit punktiem, Latvijas komanda vadības grožus neizlaida un pirms ceturtās ceturtdaļas atradās vadībā ar 13 punktiem (72:59). Mača noslēdzošajā ceturtdaļā Ventspils nosargāja vadību un svinēja uzvaru ar rezultātu 88:82.

Ventspilnieku rindās 16 punktus guva Folerins Kempbels, bet pa 14 punktiem – Māris Gulbis, Kristaps Janičenoks un Edgars Zeļonis.