Ventspils hokeja skolas audzēknis Uvis Jānis Balinskis kļuvis par pirmo ventspilnieku, kurš guvis vārtus Latvijas nacionālās hokeja valstsvienības labā. Aizsargs ar rezultatīvu metienu atzīmējās Latvijas hokeja izlases priekšpēdējā pārbaudes spēlē izbraukumā ar Vāciju, kurā Latvijas komanda uzvarēja pagarinājumā ar 4:3.

Balinskis pēc labas izspēles izdarīja tālu metienu gar diviem aizsargiem, turklāt vārtsargam bija nosegts skats. Balinskis skaisti ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī.

Balinskis lielajā izlasē debitēja pērn 3.novembrī un līdz šai dienai ir aizvadījis jau 12 spēles nacionālajā valstsvienībā. Vārti spēlē pret Vāciju bija viņa pirmais rezultativitātes punkts izlases rindās.

Aizsargs aizvadīja pirmo sezonu Kontinentālās Hokeja līgas klubā Rīgas Dinamo, kur 21 spēlē guva divus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

Ņemot vērā to, ka Balinskis ir kopā ar nacionālo izlasi jau kopš pirmās treniņnometnes un aizvada spēles arī Vācijā, ir ļoti augsta ticamība, ka viņš pirmo reizi nacionālās izlases sastāvā arī spēlēs pasaules čempionātā, kas šonedēļ sāksies Vācijā. Izlases treneris sastāvu nosaukts pēc pēdējās pārbaudes spēles, kas notiks šodien.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Makare/LETA