Ventspils dzelzceļa vēsture tagad arī kolāžās un mobilajā aplikācijā

1741

Latvijas dzelzceļa vēsture ir nesaraujami saistīta ar mūsu valsts vēsturi – lokomotīves svilpe, atklājot pirmo sliežu ceļu, deva signālu Latvijas virzībai uz strauju ekonomisko un rūpniecisko izaugsmi, izglītības pieejamību un plašākām ceļošanas iespējām. Jau 155 gadus dzelzceļš ir bijis valsts vēstures līkloču aculiecinieks un dalībnieks.

Tam par godu Latvijas dzelzceļš izstrādājis aizraujošu aplikāciju – dzelzceļa spēli, ar kuras palīdzību 155 vietās visā Latvijā iespējams izveidot interesantas fotokolāžas, savienojot dzelzceļa pagātni un tagadni. Dzelzceļa vēsturisko punktu iepazīšana ir atraktīvs veids, kā pavadīt brīvdienas gan kopā ar ģimeni, gan draugu lokā. 155 spēles objekti ir visā Latvijas teritorijā – apgūstot arvien jaunus, ir iespēja nokļūt arī tādās Latvijas vietās, kur paši nebūtu pat iedomājušies doties.

Galvenais ir ar aplikācijas palīdzību dokumentēt kādu no šiem 155 vēsturiskajiem punktiem tādā rakursā, kā tas ir attēlots aplikācijā redzamajā senajā fotogrāfijā. Ar kolāžu iespējams dalīties arī sociālajos tīklos, krāt punktus un tikt pie vērtīgām balvām.

Četri no šiem 155 vēsturiskajiem spēles punktiem atrodas arī Ventspilī. Trīs no tiem ir saistīti ar šaursliežu dzelzceļa līniju, kas jau daudzus gadus ir atdzimusi Ventspilī un vizina tūristus divu kilometru garā maršrutā no Piejūras brīvdabas muzeja līdz Kalna stacijai, kas atrodas līdzās Piedzīvojumu parkam. Viena pietura ir tieši Kalna stacija, kas ir 1916./1917.gada vēsturiskās Valdgales-Engures dzelzceļa līnijas Pļavas stacijas ēkas replika. Piejūras brīvdabas parkā atrodas divi punkti – lokomotīvju depo un Muzeja stacija, kas oriģināli ir pirms simts gadiem būvētā Ventspils-Mazirbe-Stende līnijas stacijas ēka Mazirbē. Ceturtais objekts atrodas Pārventā – bijusī Ventspils galvenās dzelzceļa līnijas gala stacijas ēka. Krāšņais arhitektūras piemineklis nesen piedzīvoja pilnīgu restaurāciju, taču jau gadiem ar pasažieru vilcienu līdz Ventspilij diemžēl nav iespējams aizbraukt.