Ventspili šogad apmeklē vairāk jahtu

1457

Šogad līdz 12.jūlijam Ventspils jahtu ostā uzturējušās 240 jahtas, kas ir par aptuveni 15% vairāk nekā pērn. Jahtas ostā uzturas vidēji divarpus dienas, aģentūru LETA informēja Ventspils jahtu ostas pārvaldnieks Reinis Ābele.

Jūlija pirmajās divās nedēļās Ventspils jahtu osta bijusi īpaši pieprasīta – to apmeklējušas 93 jahtas, tai skaitā divas Somijas jahtu flotes. Lielākais jahtu skaits, kas vienlaikus viesojušās Ventspils jahtu ostā, fiksēts 7.jūlijā, kad no 50 pietauvotajām jahtām 30 bijušas Somijas burātāju kluba Merikarhut organizētās regates dalībnieces. Regate Gdaņska 2016 startēja Ventspilī, bet tālāk tās dalībnieki devās uz Liepāju, Klaipēdu un Gdaņsku.

Pēc Ābeles teiktā, klienti jau atzinīgi novērtējuši jahtu ostā veiktos uzlabojumus. 2015.gadā veikti darbi, lai osta atbilstu mūsdienu prasībām, – nomainītas tauvošanās bojas, uzstādītas servisa tumbas ar ūdens un elektrības pieslēgumiem un drošības aprīkojumu, kā arī nomainīts piestātnes dēļu klājs. Ir veikti apkārtnes labiekārtošanas darbi – uzstādīti soliņi, atkritumu urnas un velosipēdu novietnes un uzstādīts kafejnīcas modulis. Veikta arī tualešu un dušu rekonstrukcija, telpās novietota veļas mazgājamā mašīna. Burātāju drošībai izveidots norobežojošais žogs, kā arī izveidoti vārti teritorijas norobežošanai.

Jūnijā Ventspils jahtu ostā darbību sācis grila bārs Jahtu māja, bet kopš Jūras svētkiem vidi grezno mākslinieces Elvīras Aznagulovas apgleznotā gotiņa Brīze.