Ašvorts: Būsim favorīti, taču pretinieku nenovērtēt nedrīkst!

1434

Lai gan būsim favorīti, taču pretinieku par zemu novērtēt nedrīkst. Tā pirms Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēles sacīja FK Ventspils kluba galvenais treneris Pols Ašvorts.

Jau vēstīts, ka ventspilnieku pretinieki pirmajā kārtā būs Fēru salu šobrīd piektais spēcīgākais klubs Vikingur. Spēle Ventspils stadionā šovakar sāksies plkst.18.

“Pēc izlozes dabīgi aktīvi vācu informāciju, sazinājos ar draugiem, kuriem ir ko pastāstīt par vietējo futbolu, noskatījos vairākus “Vikingur” mačus. Kopējais galvenais secinājums tāds: ja agrāk komandas no Fēru salām varēja saukt par amatieriem, tad tagad nē – tie ir profesionāļi, pret kuriem jāattiecas maksimāli uzmanīgi un nopietni,” kluba mājas lapā citēts Ašvorts. “Tā ir laba komanda, futbolistiem ir labas iemaņas, ar pilnībā pietiekamu tehniku, taktiski izglītoti. Tas arī nav pārsteidzoši, ņemot vērā, ka pagājušajā sezonā mūsu pretinieks spēlēja ar slaveno Rosenborg ļoti pieklājīgi (0:2 un 0:0).”

Jautāts, vai komandā futbolistu vidū nav radusies pašpārliecinātība, ka pretiniekos ielozēts Fēru salu klubs, atbildēja: “Esmu pārliecināts, ka nē. Un no kurienes gan rasties pašpārliecinātībai, kad “Ventspils” tikko piedzīvoja ļoti nepatīkamu zaudējumu Jelgavā?! Tādu neveiksmi var nosaukt par psiholoģisku sitienu. Tā kā mums tiešām nav nekādas pretinieka nenovērtēšanas un vienkārši nevar būt. Mēs ļoti nopietni gatavojamies un nekādu vieglu pastaigu pilnīgi negaidām.”

Viņš arī atzina, ka ventspilnieki būs šajā spēlē favorīti, taču priekšā smagas cīņas. “Jā, domāju, ka mēs esam favorīti. Tomēr skaidrs, ka par 8:0, kā bija Ventspilij ar Fēru klubu 2004.gadā, runas nav. Mūs gaida divi ne tie vienkāršākie mači, kuros priekš kopējās uzvaras jāpieliek maksimumu pūļu. Protams, mēs visi būsim priecīgi uzvarēt abos mačos un izdarīsim priekš tā visu, tomēr svarīgi neaizmirst, ka galvenais nav tas. Galvenais – iekļūšana nākamajā kārtā, lūk, šo uzdevumu Ventspils arī grasās atrisināt,” teica Ašvorts.