Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā Ķelnē ir kā liela ģimene, tāpēc tai arī izdevies turnīru sākt uz tik augstas nots, uzskata valstsvienības debitants Uvis Balinskis.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlase čempionātu sākusi ļoti sekmīgi, izcīnot trīs uzvaras tikpat spēlēs. Vispirms latvieši ar 3:0 pārspēja Dāniju, tad ar 3:1 uzveica Slovākiju, bet otrdien grūtā cīņā ar 2:1 pieveica arī Itāliju, ar deviņiem punktiem pašlaik ieņemot pirmo vietu A apakšgrupā.

“Iespaidi par pirmajiem trim mačiem ir lieliski. Trīs uzvaras, spēlēt arī tieku, esmu ļoti priecīgs, ka esmu šeit un, ka komandai izdevies tik labs sākums,” pēc trešdien aizvadītā treniņa aģentūrai LETA sacīja Balinskis, kurš vidēji mačā laukumā nospēlējis 13 minūtes un 26 sekundes, izceļoties ar vienu rezultatīvu piespēli, sešiem metieniem pa vārtiem, kā arī pozitīvu lietderības rādītāju +1.

“Grūtākā spēle varbūt bija pret itāļiem, taču visi mači man bijuši gana labi un viss ir kārtībā. Jā, ar slovākiem pret mani bija nepatīkams spēka paņēmiens, vēl tagad ir zila acs. Pārsita uzaci, pēc tam arī galva sāpēja, taču tagad viss ir kārtībā,” paliekošas sekas epizodē, kad ļoti rupji nospēlēja slovāku hokejists Tomāšs Matušeks, kurš saņēma noraidījumu līdz spēles beigām, atcerējās sezonu Rīgas Dinamo un Rīgas komandās aizvadījušais 20 gadus vecais ventspilnieks.

Balinskis šāda līmeņa turnīrā spēlē pirmo reizi, taču viņš demonstrēja jau nobrieduša spēlētāja sniegumu, jo cenšas saglabāt mieru. “Ja stresošu un nebūšu par sevi pārliecināts, būs tikai grūtāk. Viss jāuztver mierīgi, ar vēsu galvu, un tad viss arī izdodas,” uzskata aizsargs.

“Mēs esam ļoti laba komanda, visu darām pēc plāna, kopā cīnāmies, ir milzīga motivācija, gribasspēks, atmosfēra. Esam viena liela ģimene, tāpēc arī viss izdodas. Līdz šim nevienā komandā neko tādu neesmu izbaudījis,” savos iespaidos dalījās Balinskis, kurš karjerā pirmo reizi izbauda tik lielu līdzjutēju atbalstu. “Ir bijis kaut kas līdzīgs, taču ne šāda atmosfēra. Iespaidīgi spēlēt, jo visi bļauj tā, ka grūti dzirdēt komandas biedrus. Savukārt, kad fani dziedāja himnu, tas bija kaut kas neaizmirstams.”

Balinskis Vācijā nespēlē pirmo reizi, jo no 2013. līdz 2015.gadam viņš pārstāvēja Augsburgas EV kluba jauniešu komandas, un vecie komandas biedri arī esot atbraukuši just līdzi Uvim. “Tāpat no Latvijas bija atbraukuši draugi. No ģimenes gan neviens šeit nav, viņi jūt man līdzi mājās. Atbalsts no viņiem ir ļoti liels, vecāki, radinieki, draugi ir priecīgi par mani,” sacīja hokejists. “Arī Ventspilī visi par mani priecājas. Protams, tas ir sasniegums, ka ventspilniekam kaut kas tāds ir izdevies, jo esmu saņēmis lielu atbalstu, arī no hokeja kluba Venta.”

Nākamās spēles Latvijas izlasei būs vēl grūtākas, jo pretī nāks Zviedrija, ASV, Krievija un Vācija. “Jāgatavojas tāpat kā uz iepriekšējām spēlēm. Jāiet un jācīnās tikai ar vienu domu, ka uzvarēsim,” Balinskis uzsvēra, ka komandas apņēmībā nekas nemainīsies.

Viesnīcā viņš dzīvo vienā numuriņā ar aizsargu Jāni Jaku, un Balinskis smejot sacīja, ka abi ļoti labi saprotas. “Parasti istabā neesmu liels runātājs un uzvedos diezgan klusi, taču tagad ir tik labs kolēģis, ka man visu laiku gribās pļāpāt. Tāpat visi kopā aizejam arī uz pilsētu, pastaigājamies, apskatāmies ko citu, kaut ko arī uzēdam. Nedrīkst visu laiku gulēt viesnīcas gultā,” ikdienas brīžos dalījās Balinskis.

Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs trešdien pret Zviedriju.

Autors: LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA