Šis gads Latvijas zivrūpniecības nozarei varētu būt vēl sliktāks nekā iepriekšējais, prognozē zivju pārstrādes uzņēmuma Līcis-93 valdes loceklis Igors Kušnerčuks.

“Gandrīz visi nozares uzņēmumi strādā ar zaudējumiem. Domāju, ir maz tādu uzņēmumu, kas strādā ar peļņu. Iespējams, tādi ir 2-3 uzņēmumi. Situācija pasliktinās – ja trūkst finanšu līdzekļu, kreditori satraucas. Domāju, ka noteikti sekos uzņēmumu bankroti, taču tas nenotiks ar Līcis-93, mēs strādāsim,” teica Kušnerčuks.

Pēc viņa teiktā, lai arī daļa nozares uzņēmumu ir samazinājuši ražošanas jaudas, Līcis-93 šogad plāno saražot vairāk. “Mums ir veselīga kompānija, menedžeri strādā. Mēs izdzīvosim,” teica Kusnerčuks, piebilstot, ka tajā pašā laikā zināms laiks būs nepieciešams, iekams tiks atgūti iepriekšējie realizācijas apmēri.

Viņš arī piebilda, ka patlaban uzņēmuma ražotne Kolkā strādā vienā maiņā, bet ražotne Ģipkā joprojām nav atsākusi darbu pieprasījuma trūkuma dēļ. “Ja atkal atvērsies tirgus, kuros noteikts zivrūpniecības produkcijas liegums, būs cita situācija, taču pagaidām es neredzu iespējas Ģipkas ražotnei atsākt darbu,” teica kompānijas valdes loceklis.

Pēc viņa teiktā, Līcis-93 aktīvi strādā arī pie jaunu tirgu piesaistes. Tostarp kompānijai ir parādījušies potenciāli sadarbības partneri Ķīnā, taču pagaidām uzņēmums turp aizsūtījis tikai nelielu produkcijas apmēru. Būtisku izaugsmi šajā tirgū Līcis-93 vadība neparedz. “Esmu pārstājis ticēt Ķīnas tirgum. Mēs esam bijuši jau četrās izstādēs. Tur ir milzīga interese, bet nekas nenotiek. Japānā klājas nedaudz citādāk – mums jau ir izdevies piesaistīt sesto vai septīto sadarbības partneri un tur realizācijas apmēri aug,” teica Kušnerčuks.

2015.gadā Līcis-93 strādāja ar 6,188 miljonu eiro apgrozījumu un 152 271 eiro peļņu. Savukārt kompānijas 2016.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

Autors: LETA / Foto: Lita Krone/LETA