Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces sievas Zaigas Pūces vadītais Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) ir piešķīris valsts finansiālo atbalstu COVID-19 radīto negatīvo seku mazināšanai arī tā dēvētajai Aivara Lemberga kontrolētajai avīzei Ventas Balss.

«SIF lēmumā avīze Ventas Balss tiek dēvēta par reģionālo drukāto mediju un interneta ziņu portālu un tai tiek piešķirts finansējums 6 998,68 eiro apmērā. Taču nav noslēpums, kā par sabiedriskajiem līdzekļiem tiek izspēlētas tā saucamās no pienākumiem atstādinātā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga iknedēļas preses konferences, kurās vienu no galvenajām «žurnālistu» lomām spēlē laikraksta Ventas Balss galvenā redaktore Gundega Mertena,» portālam BNN komentē Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis.

Laikrakstā ne tikai manāms izteikti vienpusējs viedoklis, bet arī rasistiski virsraksti, ko, visticamāk, redaktore ir akceptējusi kā derīgus intervijā ar Lembergu.

VARAM ir informēta par avīzi Ventas Balss, tās finanšu avotiem un veikumu sabiedrības «informēšanā» Ventspilī, atzīmē A. Landmanis. Taču rodas jautājums – vai arī SIF ir iedziļinājies Ventas Balss saturā?

Ventas Balss redaktore arī reiz ir sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu. Tiesa tolaik lika Mertenai atvainoties par rakstā minētajiem apgalvojumiem, kā arī segt tiesas izdevumus un izmaksāt atlīdzību par morālo kaitējumu 500 eiro apmērā.

Jāatzīmē, ka BNN jau iepriekš veica pētījumu, kā Ventspils pilsētas dome caur kapitālsabiedrībām un ar radniecīgām saitēm nodrošina shēmas, kā domei atbrīvoties no atbildības un ieguldīt desmitiem tūkstošu Ventas Balsī ar «reklāmrakstiem» par uzņēmumiem, kurus kontrolē Lembergs.

Jāatzīmē, ka no Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) datiem var secināt, ka SIA Ventas Balss no domes kopš 2008.gada vien ir saņēmusi vairāk nekā 1,7 miljonus eiro.

Piemēram, viens no Ventspils pilsētas domes noslēgtajiem līgumiem ar Ventas Balsi par 2017. un 2018.gadu bijis par 369 066 eiro. Šī summa piešķirta sarunu procedūrā bez konkursa izsludināšanas. Tāpat 2017.gadā «informatīvo pakalpojumu sniegšanai» izlīdzējusi arī Ventspils novada dome. Pēc IUB datiem, kopsumma medija realizācijai sasniegusi 413 596 eiro. Un tā visa ir iedzīvotāju nodokļos iemaksātā nauda.

Pūces vadītā VARAM ir tā ministrija, kurai ir jāuzrauga pašvaldībās notiekošais un jāvēršas pret likuma pārkāpējiem.

5.06.2020. / Autors: BNN / Foto: Pixabay, Ventspilnieks.lv arhīvs