Latvijas hokeja čempionāta 1.līgas spēles atcelšanas pēdējā brīdī iemesls bija likumsakarīgs un vienlaikus banāls – Olimpiskā centra Ventspils nolaidības dēļ, jo nestrādāja neviena no ledus sagatavošanas mašīnām. Tas tikai pierāda, ka Olimpiskais centrs Ventspils kārtējo reizi nespēja tikt galā ar saviem pienākumiem, liekot kaunēties citiem pārējo acīs. Šādu viedokli pēc nenotikušās spēles, kurā HK VENTA 2002 savā laukumā bija jāsacenšas ar Daugavpils komandu, pauda Ventspils hokeja kluba valdes loceklis Aivis Landmanis.

“Vispirms vēlos atvainoties Daugavpils 1.Līgas hokeja komandai, līdzjutējiem un mūsu kluba puišiem par starpgadījumu, kura dēļ bija jāatceļ spēle. Viesi bija atbraukuši no Daugavpils, saģērbušies uz spēli un tad nācās konstatēt – ledu sagatavot nebūs iespējams… Spēles atcelšanas iemesls diemžēl bija likumsakarīgs un banāls – Olimpiskā centra Ventspils nolaidības dēļ nestrādāja neviena no ledus sagatavošanas mašīnām, no kurām jaunākajai ir 11.gadi, vecākajai 17.gadi,” pauda Landmanis.

Viņā norāda: par to, ka Olimpiskais centrs Ventspils kārtējo reizi nespēja tikt galā ar saviem pienākumiem, vairs neizbrīna. “Kā HK VENTA 2002 valdes loceklis gadiem esmu norādījis un Olimpiskā centra neizdarībām, kuras agri vai vēlu novedīs pie zaudējumiem, diemžēl dzirdīgu ausu vietā esam izjutuši vienaldzību un pat pretdarbību. Bija laiks, kad neviens cits, kā centra amatpersonas ir vajājušas mūsu audzēkņus un trenerus, proti, klubam ir likts maksāt par pilsētniekiem bezmaksas pieejamās publiskās infrastruktūras izmantošanu un kamēr rēķini nav apmaksāti, treneriem un bērniem ir ticis aizliegts uzturēties tajā,” atgādina Landmanis.

“Par ledus halles “ekspluatāciju” vispār varētu grāmatu sarakstīt. Lai taupītu elektroenerģiju un izvairītos no elektrības drošinātāju “izsišanas”, OC nevis nomaina lampas uz ekonomiskajām LED lampām, bet vienkārši demontē prožektorus. Šoruden pirms Latvijas U-20 izlases spēlēm saskaitījām, ka ledus hallē trūkst vai nedeg turpat ceturtā daļa prožektoru. Sportistu ģērbtuves – pilnīgs “akmens laikmets”. Dānijas un Austrijas U-20 izlasēm tika iedalītas ģērbtuves ar divām dušām uz 25-30 spēlētājiem. Par to, ka hallē nav pienācīgs skaits ģērbtuvju, tās nav aprīkotas ar telpu masāžām, pienācīgiem sportistu soliem un to lielums vairs neatbilst standartiem, vispār nerunāsim. Mums, HK Venta 2002 pārstāvjiem ir kauns klausīties, ka viesi no Dānijas un Austrijas norāda uz pašsaprotamām lietām, ka NHL speciālisti ir neizpratnē par dīvaino hokeja infrastruktūras izvietojumu, proti, mākslīgā ledus laukuma, kuru lietderīgi var izmantot tikai hokejisti, atrašanās vietu Ventspils kalnā, nevis blakus ledus hallei. Arī fakts, ka hallē nav pienācīgas ekipējuma žāvētavas un inventāra noliktavas, nerunā par labu halles apsaimniekotājiem. Šoruden Ventspils pilsētas domes finanšu komitejā tika pieņemts lēmums iegādāties jaunus šorttreka matračus. Kad vaicāju, kur viņi tiks glabāti, loģiska atbilde nesekoja. Galvenais, apgūt finansējumu. Bet visam pa virsu – vieglatlētikas manēžas pulkstenis, kurš vēl joprojām rāda vasaras laiku,” tā Landmanis.

“Rodas priekšstats, ka jānotiek pilnīgam kraham, lai atbildīgās amatpersonas spētu pieņemt nepieciešamos lēmumus. Piemēram, tikai pēc tam, kad HK VENTA 2002 atteicās asināt slidas uz morāli un fiziski novecojušām iekārtām, Olimpiskais centrs pēc turpat pusgada vilcināšanās mūsdienām atbilstošas iekārtas iegādājās. Cerams, ka šoreiz ledus hallei izdosies tikt nu jau pie divām jaunām ledus sagatavošanas mašīnām,” pauž Landmanis.

Viņš arī uzsver, ka hokeja kluba vadība notikušajā nekādā ziņā nevaino jauno Olimpiskā centra Ventspils vadību un cer, ka pārskatāmā nākotnē ledus halles apstākļi atbildīs visu tur attīstīto sporta veidu vajadzībām.

“Uzcelt būvi ir pats vieglākais. Daudz grūtāk šīs būves ir pareizi ekspluatēt un nodrošināt to piepildīšanu ar atbilstošu saturu. Tieši būvju pareiza ekspluatācija un to saturiskā nodrošināšana ir mūsu pilsētas “ahilleja papēdis”.  Ir skumji klausīties, ka mūsu pilsētas vadība vēl joprojām uzskata, ka, piemēram, bērnu un jauniešu hokejam piešķirtais atbalsts esot ievērojams. Šo atbalstu nekādi nevar saukt par atbalstu bērnu un jauniešu hokejam. Tas drīzāk ir atbalsts Olimpiskajam centram Ventspils, jo, piemēram, vadošo Latvijas U-18 komandu budžets ir divreiz lielāks par Ventspils pašvaldības atbalstu 180 audzēkņiem un sešām Ventspils komandām visās vecuma grupās,” komentēja Landmanis.

Autors: Ventsilnieks.lv / Foto: LETA