“Latvija ir padomju zeme un valsts pārvaldēs smird pēc PSRS naftalīna,” – ar šādu atziņu par situāciju Latvijā un tās pārvaldi partijas Kam pieder valsts (KPV) pārstāvji sākuši savu 13. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu.

Vakar, īsi prezentējot 13 galvenās problēmas Latvijā, KPV biedri uzsvēra, ka viņiem ir skaidra vīzija par Latvijas turpmāko attīstību un skaidrs veids, kā to sasniegt.

Filosofijas docents un KPV valdes loceklis Atis Zakatistovs atzīmēja, ka galvenā partijas prioritāte ir domāt par iedzīvotāju skaitu palielināšanu Latvijā. Partijas galvenais mērķis esot panākt, lai iedzīvotāju skaits Latvijā 2050.gadā sasniedz 2,5 miljonus. “Cilvēki ir sākums un gals, cilvēki ir valsts jēga,” uzsver Zakatistovs, atzīmējot, ka partijas mērķis ir veicināt vēlmi gan aizbraucējiem atgriezties Latvijā, gan kuplināt savas ģimenes.

Skarba kritika prezentācijā veltīta pārvaldes sistēmai Latvijā, uzsverot, ka valsti veido neskaitāmas padomes, kuras nav ne efektīvas, ne pārskatāmas. KPV rosina likvidēt koalīcijas padomi, kā arī samazināt ministriju un ministru skaitu. “Mūsuprāt, Latvijā pietiek ar sešām ministrijām un septiņiem ministriem – sešiem ministriem un premjeru,” pārliecināts Zakatistovs.

Arī izglītības nozarē pārmesta skaidras rīcības neesamība. Pēc KPV domām, Latvijā līdz galam nav pabeigta neviena izglītības reforma. “Pedagogiem kā Alūksnē, tā Rīgā jāsaņem vienāds atalgojums. Tāpat ir jāpāriet uz latviešu valodu visā mācību ciklā, sākot ar bērnu dārzu, beidzot ar vidusskolu,» vienu no IZM reformas prioritātēm izvirza partija. Zakatistovs arī uzsver, ka Latvijas augstskolām nevajadzētu konkurēt savā starpā. «Latvijai ir jākonkurē nevis ar sevi, bet ar citām valstīm. Pašas valsts ietvaros ir pārāk daudz pārklāšanās, pārāk daudz paralēlo programmu.”

KPV priekšvēlēšanu kampaņā uzsvēruši arī to, ka Latvijas veselības aprūpē šobrīd norisinās skarba, pat episka cīņa starp valsts un privāto medicīnu. “Ģimenes ārsts ir atslēgas punkts veselības sistēmā,” uzsver Zakatistovs, norādot, ka tā vietā, lai atbalstītu ģimenes ārstus un veicinātu profilaktisko ārstēšanu, valdībā notiek cīņa pret maksas lobētājiem, kas turklāt vēl strādā veselības ministrijā.

Runājot par ekonomiku, KPV biedru prāt, Latvijā valsts pārāk daudz nodarbojas ar uzņēmējdarbību, tādā veidā veicinot negodīgas privilēģijas. Partijas biedri uzskata, ka nepieciešams reformēt Valsts ieņēmuma dienestu (VID).

“VID ir jākļūst par palīgu tiem, kas vēlas pelnīt naudu. Šobrīd tā nav. Tā vietā tiek trenkāti mazie uzņēmumi un veidojas pievienotās vērtības nodokļa shēmas, bet kontrabanda paliek Centrāltirgū. Lielākais posts ir nepārtrauktās izmaiņas nodokļu sistēmās. Ja KPV būs Saeimā, tad četrus gadus nodokļi paliks tur, kur viņi ir,” sola Zakatistovs.

Partijā arī norāda, ka Latvija ir viena no lēnākajām tiesvedību zemēm Eiropā. Lai mainītu pašu sitēmu, valstij nepieciešams pielāgoties tiesvedību vajadzībām, proti, ja nepieciešami vairāk tiesnešu, tad Latvijai ir jārada iespēja to īstenot.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA