Saeimas svinīgajā sēdē uzrunājot parlamentāriešus, parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece izteica pateicību mediķiem un drošības struktūru pārstāvjiem par pašaizliedzīgo un lielo darbu Covid-19 krīzes laikā.

“Mēs jūtam lielu, neviltotu pateicību, redzot, kā strādā neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti un feldšeri, policisti, robežsargi, glābšanas dienests. Viņi dara savu darbu diendienā, bieži ar pārslodzi, bet mēs ticam, ka varam uz viņiem paļauties,” uzrunā teica Mūrniece.

Vienlaikus viņa pauda pateicību arī pedagogiem, kuri īsā laikā spējuši būtiski mainīt veidu, kādā mācību priekšmetus pasniegt dažāda vecuma skolēniem, ģimenēm, kā arī tiem, kas dotas palīgā senioriem, nodrošina transporta kustību, strādā veikalos, aptiekās un citās vietās, kur jāsniedz sabiedrībai nepieciešamie pakalpojumi.

Mūrniece arī uzteica valdības darbu, kuras rīcība pandēmijas apstākļos ir “aktīva, atvērta un vienota”, kā arī pauda pateicību partneriem Eiropas Savienībā, jo īpaši – abām pārējām Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, Vācijai un Polijai par konsulāro palīdzību un atbalstu mūsu valstspiederīgo repatriācijā.

Saeimas priekšsēdētāja arī uzsvēra, ka vēsturiski ne reizi vien jau bijis – “mūsu tauta vissarežģītākajos brīžos apliecina, ka spēj darboties pašaizliedzīgi, tālredzīgi un patriotiski”. Viņa arī akcentēja, ka mūsu valsts rīcību pandēmijas laikā nosaka ārsti, savas jomas eksperti, nevis politiski apsvērumi un sabiedrība to novērtē, uzticas un tādējādi spēj palīdzēt arī pati sev.

05.05.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ernests Dinka, Saeima