Latvija nedrīkst atļauties iestigt provinciālismā, un tās interesēs ir saglabāt Eiropas un NATO vērtību kursu. Situācijā, kad centriski un eiropeiski orientēto partiju skaits ir liels, to izdarīt paliek aizvien grūtāk, jo notiek politiskā fragmentācija, kurā galvenais pašmērķis ir 5% vēlēšanu barjeras pārvarēšana, nevis Latvijas izaugsme un attīstība, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

“Partiju uzdevums ir atteikties no šaurām ambīcijām un nedrīkst domāt tikai par savu individuālo uzvaru un pārstāvniecību Saeimā. Šī pieeja ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Latvijā līdz šim valdījis princips “kur divi latvieši, tur trīs partijas”,” uzsver deputāts.

Aizvadītās Saeimas un arī pašvaldību vēlēšanas parāda, ka “partiju sadrumstalotība ir laba augsne ideoloģijām, kuras labprāt mainītu līdz šim uzsākto kursu par Latviju kā stabilu, atvērtu un rietumniecisku valsti”.

“Paļauties uz veiksmi, ka arī turpmāk vēlēšanu rezultāti beigu beigās būs Latvijai labvēlīgi, ir naivi. Jo laikā, kamēr eiropeiskās partijas vājinās vai kļūst skaitliski vairāk, citi politiskie spēki savas spējas tikai audzē. Otrs, ir reāli jāapzinās, ka daļa iedzīvotāju politikā ir vīlušies un no politiķiem tiek sagaidīta valstiska rīcība. Gaidām pēc valstsvīru cienīgiem lēmumiem ir savs limits,” norāda eiroparlamentārietis. “Uzskatu, ka valstsvīru cienīgs lēmums ir eiropeiski domājošo politisko spēku apvienošanās. Tas ir kritiski svarīgi, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un pieaugošo populismu visā pasaulē, no kura nebūsim pasargāti arī mēs tuvākā gada laikā. Mana pārliecība ir, ka viens var uzvarēt kaujā, bet ne karā, tāpēc Latvijas interesēs līdzīgi domājošām partijām ir jāapvienojas un jāstrādā kopīgiem mērķiem. Ja tas nenotiks, Latvijas vēsturei nākamie gadi var izrādīties kritiski.”

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA