Pašreizējais dzelzceļa elektrifikācijas projekts nozīmētu milzīgus ieguldījumus no valsts budžeta, kas pašlaik nav iespējams, tāpēc ir jādomā par programmas samazināšanu. Šādu viedokli intervijā LTV raidījumā Rīta panorāma izteica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Pēc premjera teiktā, dzelzceļa elektrifikācijas programma noteikti būs jāsamazina, jo pašlaik tāda situācija Latvijā nav, ka citiem nodokļu maksātājiem būtu jāmaksā par dzelzceļu. Atbalsts no valdības var būt, taču te nevar runāt par nodokļu maksātāju naudu, uzsvēra premjers.

Tā kā elektrifikācijas projektā nav iespējami ieguldījumi bez valsts budžeta deficīta, Satiksmes ministrijai dots uzdevums nākt klajā ar jauniem priekšlikumiem. Piemēram, varētu būt dzelzceļa elektrifikācija, kas vērsta uz pasažieru pārvadājumiem, tāpat varot arī skatīt elektrificējamo posmu dalītā veidā. Pēc viņa teiktā, arguments par labu projektam būtu tas, ja Latvija un Baltkrievija tranzīta nozarē vienotos par elektrifikāciju, kas ļautu uz mūsu reģionu pārvirzīt Ķīnas kravas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA