Vējonis: Katram ir pienākums aizstāvēt demokrātisko Latviju un būt pilsoniski atbildīgiem

738

Simboliski 1. maijs kļuvis arī par dienu, kad varam svinēt atgriešanos Eiropas valstu saimē, kurai esam piederīgi, tā apsveikumā Satversmes sapulces sasaukšanas 99.gadadienā pauž Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzsver, ka Satversmes sapulces sasaukšana 1920. gada 1. maijā simboliski vēstīja par mūsu tautas uzvaru Brīvības cīņās. “Neatkarīgas Latvijas izcīnīšanai Brīvības cīņās bija vajadzīga visas tautas varonība un drosme. Vēstures notikumi mums apliecina, ka drosme iestāties par savu valsti ir nepieciešama ik dienas gan lielās, gan mazās lietās, lai neatkarīgā Latvija pastāvētu mūžam un plauktu. Katram ir pienākums aizstāvēt demokrātisko Latviju, rūpēties par kopējo labumu un būt pilsoniski atbildīgiem,” norāda prezidents. “Simboliski 1. maijs kļuvis arī par dienu, kad varam svinēt atgriešanos Eiropas valstu saimē, kurai esam piederīgi. Šodien aprit jau piecpadsmitā gadadiena kopš Latvija kļuvusi par Eiropas Savienības dalībvalsti.”

“Eiropas Savienība mūs vieno kopīgās vērtībās un pārliecībā, ka tikai kopā mēs varam nodrošināt mieru, pārticību un labāku nākotni. Esmu pārliecināts, ka 1. maijs mums vienmēr būs atgādinājums par atbildīgiem lēmumiem, ko esam varējuši pieņemt un īstenot, un iedrošinājums nepieciešamiem lēmumiem, kas Latvijas nākotnē vēl būs jāpieņem. Valsts nekad nebūs pabeigta. Mēs katrs bieži redzam arvien jaunas iespējas Latvijas attīstībai un izaugsmei. Tikai mēs paši esam atbildīgi par mūsu Latviju, jo Latvija būs tāda, kādu mēs paši ar saviem lēmumiem un darbiem veidosim,” – tā prezidents.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay