Tas, ka viss progresīvais nāk no Ventas krastiem, ir zināms sen. Radošais gars, kurš spēku gūst no Baltijas jūras vējiem, ceļas nebijušos augstumos vēl no diženā Krišjāņa Valdemāra laikiem. Ja mūspusē šī mantra no galvas iekalta katram bērndārzniekam, tad augstajiem Rīgas kungiem, šķiet, tas tomēr ir jaunums. Un Rīgas “tēvam” Ušakovam nudien vajadzētu braukt uz Ventiņiem pamācīties, kā lietas darāmas.

Nupat skandālā iekļuvušie Rīgas domes politiķi laikam gribējuši iet savu ceļu. Un pavisam prasti mēģinājuši aizbāzt mutes opozicionāriem ar Bordānu, Pulku un citiem opozīcijas, atvainojiet par prasto izteikumu, bļauriem priekšgalā. Bet tā vietā, lai aiztaisītu šo ļaužu kāri uz runāšanu un kritizēšanu tā smalki un gaumīgi, vienkārši ņēmuši un likuši uz balsošanu. Sak, kas par to, lai šie turētu mutes ciet un nevietā neuzdotu jautājumus? Protams, Ušakova un Amerika kungu vairākums visi ir “par”… Bet, kungi, kas tad tā dara? Kur jūsu ilgajos politiķa amata gados noslīpētā gaumes izjūta? Kur radoša pieeja un, kā tagad moderni saka, inovatīvi risinājumi? Augstajiem Rīgas kungiem nudien nekaitētu kāds pieredzes apmaiņas brauciens uz Ventas krastiem…

Mūspusē tās lietas notiek izjusti un tā, lai kaut kādām tur ministrijām nerodas nekādi jautājumi, kāpēc, piemēram, opozīcijas kungiem un dāmām Ventspils domē nav nepieciešamības uzdot vairāk kā trīs jautājumus par vienu vai otru lēmumu. Nav taču nepieciešamības liegt viņiem domes sēdē uzdot jautājumus! Tas ir tik nejauki, ja opozicionāriem neļauj izteikties. Daudz jaukāk ir, ja viņiem nav iemesla izteikties. Bet to var panākt ne jau ar vienkāršu balsu vairākumu un skandalozu balsojumu domes sēdē. Tās jādara tā, lai opozīcijas deputāti vienkārši nezinātu, ko tieši prasīt. Kā sacīts senajā teicienā – mazāk zināsi, labāk gulēsi. Un tieši šāds princips ļoti labi darbojas Ventspilī, neizraisot nekā- dus jautājumus ne no atbildīgās ministrijas, ne, protams, no visu redzošajiem medijiem. Visas nianses un jautājumi vispirms aprobējami domes komisijās un padomēs, bet tur, kā katram ventspilniekam labi zināms, ieeja ir, tēlaini izsakoties, ar ielūgumiem. Un opozīcijai šādu ielūgumu nav. Un kad nu komisijas un padomes visu ir izdiskutējušas, tad domē atliek vien pacelt ķepiņas, lai nobalsotu par “visu dokumentu kopumā”. Taču tā kā “kopums” nekādus sīkumus neskaidro, tad opozīcijai vienkārši nav, ko pajautāt… Un ja reiz nav, ko pajautāt, tad, loģiski, tiem bļauriem mutes ir ciet. Lūk, racionāli, radoši un konstruktīvi. Jāmācās, Ušakova kungs, jāmācās jums vēl daudz un dikti.

Vai, piemēram, Ventspils brīvosta. Vai pilsētas izpilddirektors. Rīgā, ziniet, Ušakovs ar biedriem pārņēmis iepriekšējo mēru pārspīlētās demokrātijas izpratni. Viņiem, redz, tur brīvostas vadītājiem un pat izpilddirektoram esot regulāri jāatskaitās domei (bet domē taču sēž arī kāds ducis opozicionāru). Pasakiet ļaudis, ko tāda atskaitīšanās dod? Osta strādā? Jā, strādā. Izpilddirektors katru dienu ir darbā? Ir darbā. Tad kādi vēl jautājumi. Vai tiešām jums gribas zināt, ar kuru roku izpilddirektors paraksta dokumentus? Labi, ostā ir zināmas problēmas. Bet kuram tad to nav? Arī pilsētā ar naftas dolāriem ielas vairs nebruģē. Labi, bet vai tad Kuldīgā un Alūksnē bruģē? Ak, opozicionāriem ir jautājumi? Gribētos kādu atskaitīti par gadu desmitiem amatos esošu kungu paveikto? Jūs taču tāpat no tās atskaites neko nesapratīsiet, jo jums nemaz nav pamata informācijas. Tātad nevajag lieki tērēt laiku bezjēdzīgām domes sēdēm. Savukārt ierindas ventspilniekam ir pilnīgi vienalga, vai ostā pārkrauj 20, 30 vai 40 miljonus tonnu. Ierindas ventspilniekam, saprotiet pareizi, tik lieli skaitļi nemaz galvā neturas. Ierindas ventspilniekam svarīgākais, ka pilsētas autobuss atbrauc laikā un ģimenes ārsta praksē nav rindas.

Lūk, Ušakova kungs, tāda ir pareiza pieeja pilsētas pašvaldības darba organizācijai. Vai tad jums Rīgā naudas trūkst, lai noalgotu kādu labu padomnieku no Ventspils puses? Ventspilnieks.lv ir zināmi vismaz daži tiešām labi speciālisti no Rietumkrasta galvaspilsētas, kuri spētu augstajiem Rīgas kungiem iemācīt pareizo demokrātijas izpratni un ierādītu lietu kārtību normāli funkcionējošā pašvaldībā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA