Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nominētais premjera amata kandidāts Aldis Gobzems ir ļoti līdzīgs bijušajam politiķim un miljonāram Aināram Šleseram jaunībā, kuram arī bija augstas ambīcijas un “pusaudža pieeja” politikas procesiem. Šādu skaudru kritiku Gobzema virzienā intervijā Latvijas Radio Krustpunktā sacīja bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

“Lielākais šķērslis ir [Gobzema] neveiksmīgā komunikācija un skaidrošanās par pielaides valsts noslēpumam saņemšanu. Viņš varēja pateikt: “Kamēr nav pielaides, neaizkavēšu procesu un atsakos no valdības veidošanas”. Cilvēkam ir ambīcijas. Viņš ir ļoti līdzīgs Šleseram jaunībā. Man nav pielaides – nu ko, tad mainīsim likumu, lai man būtu pielaide. Vispār – lai [Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis] Maizītis un Valsts prezidents nāk uz paklāja un skaidro. Tā ir tāda pusaudža pieeja. Necieņa pret valsti. Viņš [Gobzems] pagājušajā nedēļā izdarīja visu, lai izveidot valdību nesanāktu,” teica Zatlers.

“Pielaidi nevar dot, kamēr SAB nav pārbaudījis faktus. Tas nav viegli, jo SAB lēmumu var pārsūdzēt. Tādēļ jo sarežģītāks cilvēks, jo ilgāk jāgaida uz pārbaudes noslēgšanos. Ja gribi būt premjers, strādā visu mūžu, lai tev būtu perfekta reputācija. Tur [pārbaudē] ciniski tiek ņemts vērā tas, vai jūs spējat glabāt noslēpumus, vai tomēr nē,” tā Zatlers.

Zatlers arī pieļāva, ka pārējās partijas pēdējā Gobzema valdības veidošanai atvēlētā termiņa dienā pateiks, ka neatbalstīs tādu valdību.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA