Nākamnedēļ parlamenta plenārsēdē tiks skatīts priekšlikums papildināt Veselības aprūpes finansēšanas likuma pārejas noteikumus, nosakot valdībai uzdevumu rast finansējumu mediķu atalgojuma palielināšanai turpmākos trīs gadus par vidēji 20%, trešdien lēma Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti.

Deputāti vienbalsīgi lēma, ka šie grozījumi tiks skatīti steidzamības kārtā, turklāt abi lasījumi vienā plenārsēdē, 13.decembrī.

Vienlaikus gadījumā, ja deputātiem attiecīgajā dienā būs iebildumi par likumprojekta skatīšanu divos lasījumos vienā sēdē, tiks dota stunda priekšlikumu iesniegšanai, bet likumprojekts otrajā lasījumā tiks skatīts kā šīs sēdes pēdējais jautājums, lēma deputāti.

Par likumprojektu atbildīgais referents būs komisijas vadītājs Andris Skride (AP), bet Finanšu ministrijas (FM) atzinums par šo likumprojektu tiks gatavots līdz 12.decembrim.

FM Budžeta departamenta Labklājības jomas finansēšanas nodaļas vadītāja Anita Čemme deputātiem gan uzsvēra, kā šāda apjomīga finansējuma, lai palielinātu mediķu atalgojumu vidēji par 20%, nākamā gada budžetā neesot.

Saeimas deputāti pēc spraigām diskusijām un Juridiskā biroja palīdzību vienojās šī finansējuma paredzēšanu likumā ietvert kā “politisko uzdevumu” no parlamenta Ministru kabinetam.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti šodien bez plašām diskusijām lēma izskatīšanai pirmajā lasījumā virzīt grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz pieļaujamo virsstundu palielināšanu. Patlaban priekšlikums paredz divas reizes lielāku virsstundu skaitu, nekā to paredz Darba likums, proti, 16 stundas.

Vienlaikus šis priekšlikums vēl tiks precizēts, jo, kā norādīja, deputāte, veselības ministre Anda Čakša (ZZS), patlaban ir bažas no Labklājības ministrijas (LM), ka šāds virsstundu apmērs ir pārāk liels, tāpēc Veselības ministrija vēl konsultēsies ar slimnīcu vadītājiem un LM, lai rastu labāko risinājumu.

Saeimas deputāti vienbalsīgi atbalstīja arī steidzamības noteikšanu likumprojektam, kas nozīmē, ka tas tiks skatīts divos lasījumos.

Par likumprojektu atbildīgais referents ir komisijas vadītājs Andris Skride (AP), un priekšlikumus otrajam lasījumam var iesniegt līdz 17.decembrim.

Plenārsēdē šos grozījumus pirmajā lasījumā plānots skatīt nākamnedēļ, 13.decembrī, bet otrajā lasījumā – 20.decembrī.

Autors: LETA / Foto: LETA