Šodien, 4.maijā, atzīmējam Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienu. Lūk, neliels ieskats svētku svinēšanā Ventspils pilsētā un novadā.

VENTSPILĪ

Plkst.9 notiks ozola stādīšana akcijas ietvaros parkā Zviedru valnis, kas būs viens no 100 ozoliem, kas tiks stādīti ap Latvijas robežu. Pasākumā ar svētku uzrunu piedalīsies amatpersonas, pārstāvis no Iekšlietu ministrijas un ar dziesmām piedalīsies Ventspils jauktais koris Līvzeme.

Plkst.12 Pārmaiņu birojā, Saules ielā 19, notiks Baltā galdauta svētku svinēšana. Baltā galdauta svētkus veidot var ikviens – savā kopienā, ģimenē, pagalmā vai draugu lokā – kopīgi klājot galdu un svinot mūsu brīvību! Ventspilī šajā dienā Ģirts Valdis Kristovskis, kas bijis viens no redzamākajiem atmodas laika aktīvistiem Ventspilī un arī bija viens no tiem, kas balsoja par mūsu brīvību, rīko Baltā galdauta svētkus un vienlaicīgi iepazīstina ar savu grāmatu Ielauzties NATO.

Plkst.12 Rātslaukumā norisināsies koncerts Baltā galdauta svētki. Baltā krāsā ieskautajā Rātslaukumā, Ventspils Kultūras centrs aicina ventspilniekus un pilsētas viesus kopā turpināt baltā galdauta svētku tradīciju par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai. Baltais galdauts kalpo kā vienotības un kopā sanākšanas simbols – klāsim galdus ar tautiskām dejām un dziesmām kopā ar Ventspils augstskolas jauniešu tautas deju kolektīvu Strautuguns, Ventspils vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu Strautuguns un Ventspils folkloras kopu Laipa. Koncerta otrajā daļā apmeklētājus ar sirsnīgām dziesmām priecēs Atis Auzāns ar pavadošo grupu. Koncerta apmeklētāji aicināti tērpties baltās drēbēs, lai radītu svētku atmosfēru.

Plkst.16 teātra namā Jūras vārti izskanēs svētku koncerts ar Ventspils bigbendu Renāra Lāča vadībā. Solisti – Igo, Ieva Kerēvica, Andris Ērglis. Koncerta programmā Latviešu komponistu mūzika. Ieeja bez maksas.

NOVADĀ

4.maijā 45 pierobežas pašvaldībās stādīs ozolus, tā iesaistoties akcijā Apskauj Latviju. Akcija notiks arī Ventspils novada Jūrkalnē, Užavā, Vārvē un Tārgalē. Daudzos pagastos šajā dienā goda vietā liks balto galdautu, tā svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkus.

Jūrkalnē ozolu stādīs vectēvs Arvīds Bērziņš un mazdēls Krišs Antonovičs, uzstāsies folkloras kopas Maģie suiti un Suitu vīri, tādējādi akcentējot suitu tradīciju nozīmi.

Užavas pagastā atbildīgais pienākums uzticēts Ventspils novada domes priekšsēdētājam Aivaram Muceniekam, svētku noskaņu šajā vietā radīs folkloras kopas Pūnika un sieviešu vokālā ansambļa Saiva dziedātājas.

Vārvē ozolus stādīs Krūmiņu ģimenes trīs paaudzes, pasākumā piedalīsies mazpulcēni, jaunsargi, zemessargi, dejos vidējās paaudzes deju kolektīva Vāruve dalībnieki, dzeju runās gan skolēni, gan seniori.

Savukārt Miķeļtornī akcijā iesaistīsies Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs, ar dziesmām viņam palīdzēs lībiešu folkloras kopu Kāndla un Piški kāndla dziedātāji.

Akcija iecerēta, lai stiprinātu Latvijas tautas vienotības un piederības izjūtu, izveidojot garīguma sardzi un iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās. Pie katra koka būs īpaša norāde, kas apliecinās, ka tas ir Latvijas simtgades ozols.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA