5.laipas kāpas augstākajā punktā – jauns, skaists vides objekts Latvijas simtgadē

968

Ventspilī strādājošais autobūves uzņēmums SIA Bucher Municipal dāvājis Ventspils pilsētai jaunu, skaistu un unikālu vides objektu, kas atrodas pilsētas pludmales 5.laipas kāpu zonas augstākajā punktā. Tā atklāšana notiks sestdien, 14.septembrī, plkst.12.

Uzņēmumā stāsta, ka ideja par šādu dāvinājumu radusies saistībā ar Latvijas simtgadi. “Izveidojot uzņēmumā darba grupu, tika pieņemts lēmums dāvināt vides objektu, kas veidots mūsu pašu rokām tepat Ventspils ražotnē. Paši izstrādājām ideju un skices, pašu darbinieki grieza un locīja detaļas, veica metināšanas, krāsošanas, skrūvēšanas un citus apstrādes darbus, arī uzstādīšana notika darbinieku rokām. Visiem uzņēmuma darbiniekiem tika dota iespēja dāvanas tapšanā ieguldīt arī savu artavu. Latvijas kontūru rotā latvju rakstu zīmes, katrā no tām ir iestrādāts darbinieka vārds,” stāsta uzņēmuma vadītājs Miks Brakanskis.

Kā stāsta pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde pārstāve Sigita Znotiņa, uzņēmums uzdāvinājis pilsētai uz platformas esošu vertikālu Latvijas kontūras zīmi, soliņus, piekļūšanas celiņu līdz platformai, kuru forma un izvietojums, attēlos Latvijas simtgadei izstrādāto bezgalības zīmi. Šī vides objekta novietne ir iecerēta Ventspils Baltijas jūras piekrastes zonā, 5.laipas augstākajā kāpas punktā, veidojot vides objekta simbolisku sasaisti ar apkārtējo ainavu.

Pasākuma atklāšanā tiek aicināti piedalīties arī iedzīvotāji un pilsētas viesi, jo jebkurš interesents varēs profesionāla fotogrāfa pavadībā iemūžināt sevi pie jaunā vides objekta.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils pilsētas pašvaldības preses foto