Februāra sākumā notikušajā Ventspils pilsētas domes rīkotajā publiskajā sabiedriskajā aptaujā, kas notika internetā un kurā varēja piedalīties ikviens interesents, 70,2% tās dalībnieki pauduši viedokli, ka Ventspils pilsētā būtu pilnībā jāpārtrauc esošo spēļu darbība, liecina pašvaldības publiskotie aptaujas rezultāti.

Aptaujā, kas notika laikā no 29. janvāra līdz 10. februārim, kopumā saņemtas 1398 atbildes. Ventspilnieki pauduši pārliecinošu noraidījumu azartspēļu rūpala turpmākai nākotnei Ventspils pilsētā.

Aptaujā tika uzdoti jautājumi saistībā ar esošajām spēļu zālēm un to radītājiem iespējamiem iedzīvotāju interešu aizskārumiem, kā arī jautājumi par spēļu zāļu nepieciešamību Ventspils pilsētā.

Pirmais bija par to, vai  esošās spēļu zāles rada pilsētas iedzīvotāju interešu aizskārumu. 954 aptaujas dalībnieki jeb 68,2% no kopskaita norādīja, ka patiesi pastāvošās spēļu zāles rada iedzīvotāju interešu aizskārumu.

Savukārt jautājumā par to, vai Ventspils pilsētā jāturpina atļaut esošo spēļu zāļu darbība, 70,2% pauduši noraidījumu, tā uzsverot, ka pilsētā būtu pilnībā jāpārtrauc esošo spēļu darbība.

Jau piektdien, 14. februārī, Ventspils pilsētas domes sēdē tiks skatīts minētais jautājums. Sagatavotais lēmumprojekts par grozījumiem Ventspils pilsētas saistošajos noteikumos paredz, ka kazino, spēļu zāles, bingo zāles, totalizatoru vai derību likmju pieņemšanas vietu organizēšana Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā nav atļauta, izņemot Azartspēļu un izložu likumā noteiktos gadījumus, kad pašvaldības atļauja azartspēļu organizēšanai nav nepieciešama, norāda dome.

Savukārt attiecībā uz esošajām azartspēļu organizēšanas vietām Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā, Ventspils pilsētas dome pēc šo noteikumu spēkā stāšanās pieņems lēmumu par izsniegto atļauju azartspēļu organizēšanai konkrētajās vietās atcelšanu, teikts dokumentā.

11.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com