77,8% ventspilnieku ikdienā lieto tikai vai pārsvarā ūdeni no krāna, liecina pētījuma centra SKDS aptaujas rezultāti, kas veikta pēc pašvaldības uzņēmuma ŪDEKA pasūtījuma.

Vēl 13,9% ūdeni lieto paralēli un tikpat daudz, cik veikalā pirktu vai no akas. Tas nozīmē, ka 91,7% no aptaujātajiem lieto krāna ūdeni savā ikdienas uzturā. Salīdzinājumā ar 2017. gadu pieaugums ir par 0,9 %, bet ilgtermiņā rādītājs audzis būtiski – kopš 2010.gada par 12,7%.

Nelielā daļa aptaujāto, kuri norādījuši ne tik labu vērtējumu, kā visbiežāko iemeslu šādai atbildei min kaļķa nogulsnes. ŪDEKA skaidro, ka kaļķa klātbūtne centralizētajā ūdenī nav kaitīga un būtībā norāda uz to, ka ūdens ir attīrīts dabiskā veidā. Ūdeni atkaļķot, to ķīmiski neapstrādājot, nav iespējams.

Uzņēmuma pārstāve Egita Vītola stāsta, ka ar pilsētas dzeramā ūdens kvalitāti ir apmierināti 97,1% ventspilnieku. Pēc uzņēmuma vadības domām, ventspilnieki ik gadu arvien augstāk novērtē pilsētas centralizētās sistēmas ūdens kvalitāti kopš 2005.gada, kad Ventspilī tika izbūvēta Dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija. “Tas nozīmē, ka iedzīvotāji ir pārliecinājušies par ūdens labajām īpašībām, garšu un nešaubās par drošu tā lietošanu ikdienā savā uzturā,” skaidroja Vītola.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay