Āboltiņa: Latvijas iedzīvotāji ik dienu pakļauti propagandas kampaņām

1262
Autors: Edijs Pālens/LETA
Autors: Edijs Pālens/LETA

Situācijā, kad ikviens dzenas pēc laikiem un klikšķiem, svarīgi neuzķerties uz Krievijas propagandu un nebrucināt pamatus, uz kuriem paši stāvam, ārpolitikas debatēs Saeimā pauda Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Politiķe norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji ik dienu ir pakļauti maldinošas un melīgas informācijas, kā arī propagandas kampaņām. “Joprojām notiek spēlēšanās ar publisko domu ar mērķi apšaubīt un iebiedēt visu un visus, lai maldīgās informācijas plūsmā cilvēks nespētu atšķirt patiesību no izdomājumiem un klajiem meliem, puspatiesību no pusmeliem,” teica deputāte.

“Pat latviski rakstošie mediji dažkārt uzķeras uz Krievijas propagandas izmestajiem skaļajiem apgalvojumiem un šķietamajām sensācijām. Un skumjākais, ka ikviens šodien vairāk domā un dzenas pēc klikšķiem, laikiem, šēriem, vienīgā vēlme, kāpēc tas tiek darīts, ir iekarot iespējami plašāku auditoriju, un demonstrēt iespējami augstāku reitingu. Un cik bieži gan mēs paši, gan arī mediji aizmirstam, ka patiesībā dažubrīd notiek ļoti ciniska spēlēšanās ar mūsu valsti un mūsu valsts pamatvērtībām. Un faktiski mēs paši šodien brucinām tos pamatus, uz kuriem stāvam,” klāstīja politiķe.

Vienotības frakcijas priekšsēdētāja arī uzsvēra, ka nav pieņemama publiska un vispārinoša gānīšanās par mūsu valsti, ierēdņiem vai procesiem nedz sociālajos medijos, nedz blogos un portālos, nedz klasiskajos medijos.

Viņa brīdināja, ka var tikt mēģināts ietekmēt gan šī gada pašvaldību vēlēšanas un nākamā gada parlamenta vēlēšanas.

“Gan terorisma draudi, gan Krievijas agresīvā ārpolitika, gan migrācijas mestie izaicinājumi, gan radikalizācijas riski atkal un atkal mums atgādina, ka nav nekā svarīgāka par drošību,” norādīja Āboltiņa.

Politiķe sacīja, ka Latvijā un visā Baltijas reģionā informatīvajā telpā karadarbība notiek jau daudzu gadu garumā. “Tikai Krievijas agresija Ukrainā beidzot izklīdināja dezinformācijas miglu un lika atvērt acis daudziem. Daudzi neticēja, ka tā ir, lai gan Baltijas valstīs to zina, juta, par to runāja sen,” pauda politiķe.

Āboltiņa arī netieši izteica kritiku par Eiropas Parlamenta deputātes Ivetas Grigules rīcību, pašu eiroparlamentārieti tieši nepieminot. Politiķe uzslavēja žurnālistu profesionalitāti, kad mediju pārstāvji, pildot savu sargsuņa uzdevumu atrada veidu sabiedrības informēšanai par tautas vēlētas EP deputātes rīcību.

Vienotības frakcijas vadītāja pieļāva, ka EP deputāte, iespējams, muļķības un neiedziļināšanās dēļ nobalsoja pret rezolūciju saistībā ar cīņu pret Krievijas un teroristisko organizāciju propagandu. Āboltiņa arī vērsa uzmanību, ka eiroparlamentāriete bez sirdsapziņas pārmetumiem audzina Ministru prezidentu Māri Kučinski, ka pirms valstiskas nostājas paušanas būtu trīs reizes jāpadomā.

Saeimā ceturtdien, 26.janvārī, notiek ikgadējās ārpolitikas debates, kurās tiek apspriests arī ārlietu ministra Edgara Rinkēviča  šiem jautājumiem veltītais ziņojums.