Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzemes Acu centrs Glaukomas nedēļā aicināja iedzīvotājus pierakstīties uz bezmaksas acu spiediena pārbaudēm gan Ventspilī, gan Talsos, gan arī Kuldīgā. Pēc veiktajām pārbaudēm aptuveni 25% pacientu rekomendēts vērsties pie oftalmologa uz konsultāciju, lai veiktu padziļinātus izmeklējumus un nepieciešamības gadījumā uzsāktu ārstēšanu.

Glaukomas nedēļai noslēdzoties, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzmes Acu centra speciālisti aicina pacientus neatlikt redzes pārbaudes. Savlaicīgai diagnostikai var būt izšķiroša nozīme redzes saglabāšanā.

Glaukoma ir hroniska progresējoša acu slimība, kas, ja netiek savlaicīgi ārstēta, rada neatgriezenisku aklumu. Šai slimībai raksturīgs paaugstināts acu spiediens, kā rezultātā notiek redzes nerva atrofiskas izmaiņas. Ja glaukoma tiek atklāta sākuma stadijā un tiek uzsākta tās ārstēšana, ir iespējams saglabāt redzi, tāpēc ļoti būtiski veikt ne tikai redzes diagnostiku, bet arī pārbaudīt acu spiedienu.

Kurzemes Acu centra vadītājs, oftalmologs Dr. Kaspars Ozols norāda, ka Kurzemes Acu centrā iespējams veikt pilna cikla glaukomas diagnostiku un ārstēšanu, kas nozīmē, ka pacientiem ir iespējams pierakstīties uz konsultāciju, turpmākiem izmeklējumiem un nepieciešamības gadījumā Kurzemes Acu centrā veikt arī glaukomas operāciju.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī Kurzemes acu centrs tika atvērts 2014. gadā. Šobrīd centrs darbojas Ventspilī, Talsos, Liepājā un Kuldīgā.

 

19.03.2024. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”