Ik gadu  11. novembrī visā Latvijā un arī Ventspilī tiek svinēta Lāčplēša diena. Šajā gadā tos, kuri vēlas godināt Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņu, aicinām individuāli vai kopā ar ģimenes locekļiem nolikt ziedus pie Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas Ventspils Esplanādē, pie Baltā krusta un Nezināmā kareivja kapa Meža kapos.

Tāpat aicinām iedzīvotājus mājās iedegt svecīti vai gaismu logā un ieturēt klusuma brīdi, atceroties tautas kopīgo spēku. Individuāli ziedus dosies nolikt arī Ventspils Kultūras centra un Ventspils pilsētas domes pārstāvji.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus un rūpējoties par iedzīvotāju veselību un drošību, šogad kopīgi Lāčplēša dienas atzīmēšanas pasākumi netiks organizēti. Ierasti šajā datumā ventspilnieki tika aicināti kopīgi nolikt ziedus pie Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas Ventspils Esplanādē, kā arī pie Baltā krusta un Nezināmā kareivja kapa Meža kapos. Neatņemama svētku sastāvdaļa ir jauno zemessargu uzņemšana, došanās lāpu gājienā, un dalība ar savu svecīti kādas uguns zīmes veidošanā karavīru piemiņai.

11.11.2020. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs