Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājus būt atbildīgiem un godprātīgi uzņemties paša radīto lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu. Novietojot mēbeles, matračus, paklājus u.c. lielgabarīta atkritumus pie konteineriem namu iekšpagalmos, par šo atkritumu izvešanu nāksies maksāt arī kaimiņiem.

Veicot dzīvokļa remontu, mēbeļu nomaiņu, kā arī citus mājvietas interjera un iekārtojuma uzlabojumus, mēdz rasties nevajadzīgas lietas, tajā skaitā arī lielgabarīta atkritumi – mēbeles, matrači, paklāji, remonta atkritumi u.c., un par atbrīvošanos no šīm lietām ir atbildīgs to īpašnieks. Laiku pa laikam PSIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» redzeslokā nonāk situācijas, kad blakus sadzīves un dalītai atkritumu vākšanai paredzētajiem konteineriem iedzīvotāji novietojuši lielgabarīta atkritumus. Būtiskākais, ko ņemt vērā – šādās situācijās izmaksas par lielgabarīta atkritumu izvešanu tiek piemērotas daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai vai māju grupai, kurai ir noslēgts līgums par konkrēto atkritumu konteineru apsaimniekošanu. Kas nozīmē, ka negodprātīgas rīcības rezultātā izmaksas par patvaļīgi novietoto lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu jāsedz mājas vai māju grupas iedzīvotājiem. Tādējādi kaimiņiem tiek uzlikts papildu finansiālais slogs par pakalpojumu, ko tie nav izmantojuši.

Lielgabarīta atkritumus iedzīvotāji var nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a, kas ir atvērti katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00, izņemot pirmdienas. Mēbeļu nodošana ir bezmaksas. Savukārt par nelielu remontdarbu laikā radušos būvniecības atkritumu (līdz 1 m3 vai līdz 50 kg) nodošanu tiek piemērota maksa – 0,19 eiro/kg.

Ja paredzēti plašāka apjoma remontdarbi un zināms, ka atkritumu būs daudz, ir iespēja iznomāt lielgabarīta atkritumu konteineru. Pēc izvēles tiek piedāvāti trīs dažādu tilpumu konteineri: 4,5 m3, 7 m3 un 10 m3. Tāpat iespējams iznomāt 1 m3 big bag maisus, kas ir speciāli piemēroti remonta atkritumu transportēšanai un apsaimniekošanai. Abi minētie ir maksas pakalpojumi, kuros iekļauta arī to izvešana.

Divas reizes gadā – pavasarī un rudenī – abos pilsētas krastos tiek rīkota lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija “Nodod tuvāk mājām!”, kuras laikā ikvienam iedzīvotājiem ir iespēja tuvāk savai dzīvesvietai bez maksas neierobežotā daudzumā atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem. Tuvākā lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija notiks oktobrī. Informācija sekos PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” mājas lapā www.vlk.lv un uzņēmuma sociālo tīklu kontos.

Aicinām iedzīvotājus pārdomāt ne tikai savus pirkumus, bet arī nākamo soli, kas sekos pēc jaunu lietu iegādes, – ko iesākt ar to, kas rezultātā būs kļuvis lieks un nevajadzīgs. Ja esošā dīvāna vai drēbju skapja nolietojums liedz to nodot citu rokās, tad katram pašam jāparūpējas un jāuzņemas izmaksas par savu vairs nederīgo lietu apsaimniekošanu.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanīt pa tālr.  63626920.

 

2.10.2023. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”