Sākoties auto riepu maiņas sezonai, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina no savu laiku nokalpojušām riepām atbrīvoties videi draudzīgā veidā. No 1. marta līdz 30. aprīlim tiek īstenota akcija “Nekrāj riepas!”, kuras laikā ir iespēja bez maksas nododot četras nolietotas vieglo automašīnu riepas kādā no šķiroto atkritumu savākšanas laukumiem – Jēkaba ielā 47 vai Siguldas ielā 8a – un piedalīties balvu izlozē.

Neskatoties uz to, ka videi kaitīgo un bīstamo atkritumu apsaimniekošanas iespējas iedzīvotajiem tiek padarītas arvien pieejamākas, Latvijā automašīnu riepas joprojām mēdz tikt izmestas grāvmalās, mežā, atstātas pie sadzīves atkritumu konteineriem un sadedzinātas. PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sesto gadu pēc kārtas rīko videi draudzīgu akciju “Nekrāj riepas!”, lai vērstu automašīnu īpašnieku uzmanību un atgādinātu, ka Ventspilī visu gadu tiek nodrošināta iespēja bez maksas nodot līdz četrām vieglo automašīnu riepām. Šis bezmaksas pakalpojums iedzīvotājiem ir pieejams abos Ventas krastos – gan šķiroto atkritumu savākšanas laukumā Jēkaba ielā 47, gan arī Siguldas ielā 8a. Līdz ar to nav iemesla nevajadzīgās riepas uzkrāt garāžās, piemājas šķūnīšos vai izmest apkārtējā vidē.

Tā kā jautājumi, kas attiecas uz pareizu riepu apsaimniekošanu, ir sevišķi aktuāli riepu maiņas sezonā, arī šogad no 1. marta līdz 30. aprīlim tiek organizēta akcija “Nekrāj riepas!”, kuras laikā, bez maksas nododot četras vieglo automašīnu riepas kādā no šķiroto atkritumu savākšanas laukumiem, ir iespēja piedalīties balvu izlozē. Lai pretendētu balvu izlozē, dalībnieki aicināti aizpildīt un iesniegt pieteikuma anketu.

Akciju “Nekrāj riepas!” PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” rīko kopš 2019. gada. Līdz šim tajā piedalījušies vairāk nekā 450 dalībnieki, un kopskaitā akcijas periodos nodotas aptuveni 1800 riepas.

Iedzīvotāji aicināti ņemt vērā, ka bez maksas tiek pieņemtas tikai vieglo automašīnu riepas no fiziskām personām, savukārt no juridiskām personām riepas tiek pieņemtas, iepriekš par to vienojoties. Šķiroto atkritumu savākšanas laukumi Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a ir atvērti katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00, izņemot pirmdienas.

Atgādinām, ka nolietotas automašīnu riepas, līdzīgi kā baterijas un akumulatori, dienasgaismas spuldzes u.c., tiek klasificētas kā videi kaitīgi atkritumi, un to nonākšana vidē ir bīstama. Riepas sadalās aptuveni 150 gadu laikā, atstājot vidē kaitīgas vielas, tāpēc ir svarīgi, ka tās nonāk pārstrādē, iegūstot otrreizējos izejmateriālus un taupot neatjaunojamos un izsīkstošos dabas resursus. Turklāt par riepu izmešanu tam neparedzētās vietās var tikt piemērots administratīvais sods.

Lai arī no 2. marta transportlīdzekļiem vairs nav jābūt obligāti aprīkotiem ar ziemas riepām, taču, ņemot vērā laikapstākļu mainību, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem atbilstošas riepas un nesteigties ar to nomaiņu.

 

7.03.2024. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: Pixabay