Piedalies un novēro! Aicina ziņot par dārzā un barotavā novērotiem putniem

2976

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) jau trešo gadu izsludinājusi akciju iedzīvotājiem, kuras būtība ir vienas stundas laikā kādā no akcijas dienām saskaitīt, cik un kādu sugu putni uzturas dārzā vai pie barotavas.

Piedalīties var ikviens, kurš pazīst putnus vai vēlas iemācīties tos atpazīt. Jāizvēlas vieta dārzā vai parkā ar labu skatu – vislabāk putnu barotavas vai barošanās vietas tuvumā. Putnus var vērot arī no iekštelpām – piemēram, novērojot putnu barotavu.

Kādā no trim dienām – 25., 26. vai 27.janvārī –  jāizvēlas precīzi viena stunda, kad esat pilnībā brīvs. Putni nav noteikti jāvēro apaļu stundu, piemēram, no 13.00 līdz 14.00, bet vienas stundas periodā, piemēram, no 13.07 līdz 14.07.

Jāpieraksta katras novērotās putnu sugas pārstāvju lielākais skaits, ko vienlaikus redzat vienā vietā. Neskaitiet kopā putnus, kas nav redzēti vienlaikus, lai nepieskaitītu vienus un tos pašus putnus vairākkārt. Neskaitiet tos putnus, kas pārlido pāri vai palido garām, bet neapstājas dārzā vai pie barotavas.

Ja neatpazīstat putnu un nevarat atrast to noteicējā (attēlā), ziņojiet par to kā Putns nenoteikts. Ja iespējams, pievienojiet fotoattēlu! Novērojumu kvalitātei ir liela nozīme, uzsver biedrība.

Vienā vietā drīkst skaitīt tikai vienu reizi trīs dienu laikā.

Par novērojumiem jāziņo portālā Dabasdati.lv. Ja neizmantojat internetu, rezultātus varat sūtīt pa pastu Latvijas Ornitoloģijas biedrībai, Skolas ielā 3, Rīgā, LV-1010.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Latvijas Ornitoloģijas biedrība