Ventspilī aizsākusies kāda jauna un skaista tradīcija – labdarības akcija No sirds uz sirdi Ventspilī, lai izrādītu cieņu un radītu prieku ventspilniekiem.

Uzsākot jaunu tradīciju, pirmie, kurus apciemoja idejas autori Anželika Jurševica, Bruno Jurševics un Jānis Makkars, apciemoja Ventspils sirmos zvejniekus. Klausoties aizraujošajos stāstos, ko sirmgalvji ar mirdzošām acīm stāstīja par zvejnieku ikdienu un lomiem, tomēr, pievēršoties mūsdienām, mirdzums acīs apdzisa. Ne vien arods neturpinās un pensija ir niecīga, bet arī vērojama vienaldzība pat no pašvaldības puses, norāda akcijas rīkotāji. “Šie sirmgalvji ir jāiekļauj pašvaldības organizētajās iedzīvotāju sociālajās aptaujās, kā arī jāpauž savas rūpes – pat vienkāršs apsveikums dzimšanas dienā sirmgalvi var ļoti iepriecināt. Nepieciešama sociālā atbalsta sistēma un jaunas tradīcijas – Zvejnieku svētkos pulcināt kopā zvejniekus, lai viņus godinātu,” uzsvēra akcijas idejas autori.

Jau drīzumā kopā ar jauniešiem plānots apciemot vecus un vientuļus sirmgalvjus, cilvēkus ar invaliditāti. Šo tikšanos laikā apkopotie līdzcilvēku priekšlikumi iecerēts iesniegt pašvaldībā.

Autors: Ventspilnieks.lv