Ievērojot noteiktos ierobežojumus, no š.g. 8.jūnija daļa no Kultūras centra amatiermākslas kolektīviem mēģinājumus atsākuši klātienē.

Šobrīd ir izstrādāts mēģinājumu grafiks 31 kolektīvam. Sešiem kolektīviem mēģinājumi aizritēs brīvā dabā. Savukārt, citi kolektīvi tos aizvadīs Amatu mājā, pirmsskolas izglītības iestādē “Saulīte”, Kultūras centrā, teātra namā “Jūras vārti” un SIA “VentSystem”. 

Ievērojot 3m distanci (katram dalībniekam  9m² mēģinājumu telpas platības, bet mūziķiem, aktieriem, audējām  4m² ), varēs apgūt dejas un dziedāt.

Diriģenti turpmāk plānos mēģinājumus pa balsu grupām, bet amatierteātra režisore un aktieri uzsāk iestudējuma tā saucamo ”galda periodu”. Viss tiek plānots pēc sanitārā protokola norādēm.

Ventspils Kultūras centrā darbojas 56 amatiermākslas kolektīvi, kuros ir vairāk kā 1100 dalībnieki. Ārkārtas situācijas problēmas ir skārušas tos visus. Tie kolektīvi, kuru darbības specifika neļauj izpildīt ārkārtas situācijai izvirzītās Kultūras ministrijas prasības un ievērot sanitārā protokola vadlīnijas, turpinās darboties attālināti. 

10.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs