Administratīvā apgabaltiesa lēmusi, ka Ventspils pilsētas domei ir jādod piekļuve pašvaldības oficiālajam interneta portālam ventspils.lv visiem deputātiem – arī opozīcijai, liecina portāla BNN rīcībā nonākušais tiesas spriedums.

Kā rakstīts spriedumā, tiesa piekrita domes pārstāves argumentam, ka informācijai, kas tiek publiskota pašvaldības oficiālajā portālā, būtu jābūt politiski neitrālai, tajā nedrīkstētu tikt pausts politiskā spēka viedoklis.

Tiesa nepiekrita tam, ka Lemberga paustais viedoklis būtu uzskatāms par politiski neitrālu viedokli.

Noskatoties vairākus no pašvaldības oficiālajā portālā ventspils.lv ievietotajiem videoierakstiem, tiesa secināja, ka domē netiek nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas paust viedokli un netiek nodrošināta viedokļu daudzveidība.

Tiesa nekonstatēja, ka visiem deputātiem – arī mazākuma – būtu nodrošināta vienlīdzīga pieeja pašvaldības oficiālajam portālam.

Ja pašvaldības oficiālajā portālā ventspils.lv ir pieejama domes priekšsēdētāja (kurš vienlaikus ir arī domes deputāts) viedoklis par dažādiem jautājumiem, kā arī citu deputātu sniegtas atbildes uz iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem, tādām pašām tiesībām jābūt visiem deputātiem, lai arī šo deputātu vēlētāji varētu iepazīties ar savu izvirzīto priekšstāvju viedokli par attiecīgo jautājumu, norādīts spriedumā.

10.06.2020. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs